GÜNEY MARMARA İŞ DÜNYASI ÇANAKKALE'DE BİR ARAYA GELDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

GÜNEY MARMARA İŞ DÜNYASI ÇANAKKALE’DE BİR ARAYA GELDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu; Bandırma, Balıkesir, Çanakkale ve Biga’dan iş dünyası temsilcileri ile bölgemiz için büyük önem arz eden tarım sektörünün ekonomik sorunlardan nasıl etkilendiğini görüşmek üzere bir araya geldi.

Yapılan inceleme ve sektör temsilcilerinin konu ile ilgili açıklamalarından anlaşıldığı üzere özellikle tarımsal girdi fiyatlarındaki artış ve hayvancılıkta yerli üreticinin ithal rekabete dayalı kaybı, besicilerin girdi maliyetlerindeki fiyat artışları, un ve yem gibi tarıma dayalı sanayi ürünlerinin maliyetlerinin artması sektörü olumsuz etkilemiştir.

Tarım sektörü Güney Marmara ekonomisi için hayati öneme ve değere sahip olup aynı zamanda Türkiye gıda sektörü içinde önemli yer teşkil etmektedir ve pek çok özellikli ürüne ev sahipliği yapmaktadır dolayısıyla yaşanan sıkıntıların acilen çözüme kavuşturulması bölge tarımı için hayati önem taşımaktadır.

Büyük perakendelerin son dönemde artan maliyetlerini tarım ve hayvan üreticilerine yüklemeleri, üreticinin üretim gücüne zarar verdiği, bu nedenle üreticinin korunması için yeni düzenlemelere ihtiyaç olduğu tespit edilmiştir.

                    Başkan

Cengiz KÜÇÜKKÖSELECİ

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.