Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Yaz Aylarının Gelmesi İle Beraber İhtiyaçlar Arasına Giren Güneş Gözlükleri Bir Aksesuar Olarak Görülse de Göz Sağlığı Açısından Büyük Önem Taşıyor. Biz de Güneş Gözlüğü Seçerken Hem Bu Senenin Modalarını Hem de Sağlık Açısından Dikkat Edilmesi Gerekenleri Deneyimli Optisyen Mehmed Sinan Kılıç’a Sorduk.

Selçuk Optik Mesul Müdür’ü Optisyen Mehmed Sinan Kılıç ile yaklaşık 20 senelik sektör deneyimine dayanarak güneş gözlükleri üzerine konuştuk. Öncelikle, güneş gözlüğünün bir aksesuardan ziyade sağlık açısından çok önemli olduğunu belirten Kılıç yaptığımız röportajda şu sözlere yer verdi; “Güneş gözlüğü alırken esas gayenin sağlık olması gerekmektedir. Daha sonra ise tabi ki de kişiyi tamamlayacak güzel bir aksesuardır.

Güneş gözlükleri kesinlikle gözlükçülerden alınmalıdır. Markalı ürünler tercih edilmelidir. Çünkü gözlük sektöründe marka eşittir kalite demektir. Müşteri markalı gözlükler tercih ettiğinde servis hizmeti konusunda da sıkıntı yaşamaz. Güneş gözlüklerinin camları ultraviyole kaplamalı olmalıdır. Güneş gözlüklerinin de kullanım amacı zaten budur. İyi bir güneş gözlüğünün güneşten gelen zararlı ışınları kesmesi gerekir.

Dışarıda tezgahlardan alınan gözlükler tamamen naylon ve poşet gibi atıkların bir araya gelişiyle içine boya katılarak yapılmaktadır. 10 lira, 20 lira gibi komik rakamlara iyi güneş gözlüğü almak imkansızdır. Bu gözlükler sağlık açısından oldukça zararlıdır. Gözaltı torbalarında kansere sebebiyet verecek kimyasallara bile sahip gözlükler var.  Bizim iyi dediğimiz belli standartlara uygun güneş gözlüklerinin fiyatları ise 100 liradan başlıyor.

Gözlükçüler ise zaten sağlık bakanlığından onay almamış gözlük satamaz. Bizim sattığımız bütün gözlükler bandrollü ve sağlık bakanlığından onaylı gözlüklerdir. Bu yüzden vatandaşların güneş gözlüklerini gözlükçülerden almalarını öneriyorum.

Tabi sağlık kısmı ne kadar önemliyse güneş gözlüklerinin insanlar için bir de aksesuar olarak moda bakımından önemi var. Bu senenin modalarına bakacak olursak oval modeller oldukça çok tercih ediliyor. Biz bu tarz modellere “Round” diyoruz. Renk olarak ise bu sene yeşil ve füme tonlar hakim durumdadır. Yine klasik damla modellerimiz de her zaman olduğu gibi çok satılıyor. /Haber: Umut Osman Sunci – Serhat Barış

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.