Gün İçerisinde Bastıran Uykuya Karşı Çözümler | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Gün İçerisinde Bastıran Uykuya Karşı Çözümler

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bazı basit yöntemlerle uykusuzlukla savaşabilir, enerji dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Enerjik kalmanın en iyi yolu tabii ki uyumaktır. Ancak işler her zaman yolunda gitmez ve dinlenmek için yeterli zamanı bulamayabiliriz. Böyle zamanlarda ofiste gözleriniz yarı kapalı geçireceğiniz bir gün hem yorucu hem de verimsiz olacaktır. Oysa bazı basit yöntemlerle uykusuzlukla savaşabilir, enerji dolu bir gün geçirebilirsiniz.

Çok fazla kahve içmeyin

Bu içecekler size kısa bir süre enerji desteği verebilir, ancak bu yapay desteklerle enerjinizin geri kalanını kaybedebilirsiniz. Üstelik, ertesi sabah kendinize gelmeniz daha da zor olacaktır.

Sıcak ve soğuk kontrast duş alın.

Bu gerçekten etkili bir yöntemdir. Eğer duş almadıysanız yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

Kahvaltıda dondurma yiyin

Dondurma, beyninizi uyandırmanıza yardımcı olur . Dondurmanın sizi ayık tutmasının sebebi şekerli olması değil soğuk olmasıdır. Fakat bu yöntemi alışkanlık haline getirmemelisiniz.

Sabah egzersizleri yapın.

Tam bir antrenmana gerek yok. 3-5 basit egzersiz size bir enerji artışı sağlamak için yeterlidir.

Beyaz şekerden uzak durun

Aşırı şeker, kan şekerindeki artışa bu da ani yorgunluğa neden olabilir. Tatlı bir şeyler yemek istiyorsanız, meyveleri seçin.

Gün ortasında 20 dakikalık bir şekerleme yapın

Bu yöntem herkes için geçerli olmayabilir. Ancak gün içerisinde şekerleme yapacak imkanlara sahipseniz bunu muhakkak deneyin. 20 dakika enerjinizi sonuna kadar geri getirmez, ancak hızlı bir kestirme “yeniden yükleme” için yeterli olacaktır.

Gülün

Samimi kahkaha, rahatlamanıza ve problemlerinizi unutmanıza yardımcı olur. Birkaç komik anekdot veya eğlenceli video, daha fazla enerji ile çalışmaya geri dönmenize yardımcı olabilir.

Çoraplarınızı değiştirin

Bu ipucu size tuhaf gelebilir. Ancak, çoraplarınızı günün ortasında değiştirirseniz, kendinizi çok daha fazla enerjik hissedersiniz. Denemeye değer.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.