foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

“GÜMRÜĞÜN KAPILARINI AÇIYORUZ” PANELİ DÜZENLENDİ

17 eylül
Paylaş
 

Onyedi Eylül Üniversitesinin Maliye Topluluğu tarafından Gümrük Bakanlığı’na bağlı mesleklerin öğrencilere tanıtılması amacıyla “Gümrüğün Kapılarını Açıyoruz” paneli düzenlendi.

Moderatörlüğünü Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Musa Gök’ün yaptığı panele konuk olarak Gümrük Müdür Yardımcısı Ercan Uğurcan, Gümrük Muhafaza Bölge Amiri Uğur Köse, Gümrük Muayene Memuru Mürvet Erdek katıldı.

Panelde ilk olarak Ercan Uğurcan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın görev ve sorumluluk alanından bahsetti. Ardından Uğur Köse ve Mürvet Erdek mesleklerinden, çalışma şartları ve mesleğe giriş koşullarından bahsederek bu alana yönelmek isteyen öğrencilere detaylı bilgi verdi.

Panelde ayrıca muhafaza memurluğunun gümrük polisi olarak nitelendirilerek kaçakçılığı önlemedeki rolünden ve muayene memurluğunda gümrükten giren eşyanın vergilendirme kısmında etkin olmasından ve mesleğin risklerinden bahsedildi.

Öğrencilerden gelen soruların yanıtlamasının ardından katılımcılara plaket ve çiçek takdim edilerek panel sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.