Gözenek Sıkılaştırıcı Ne İşe Yarar? - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Gözenek Sıkılaştırıcı Ne İşe Yarar?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Cildimizle ilgili karşılaştığımız en büyük sıkıntılardan birisi de gözenek sorunudur. Özellikle yağlı bir cilde sahip olan kişilerde gözlenen bu sorun cildin fazla yağ üretmesi, kir ve makyaj kalıntılarının düzgünce arındırılmaması gibi sebeplerden dolayı oluşur. Gözenek büyümesi yanakta, alında ve çenede gözlenir. Cildin pürüzsüz görünmesinde büyük bir engel olan gözenek genişlemesinin önüne geçmek bazı ürünlerle mümkündür. Bu ürünlere örnek olarak gözenek sıkılaştırıcı krem, maske, tonik verilebilir. Bunun yanı sıra doğal yöntemlerle de gözenek sorununun önüne geçilebilir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Gözenekleri yok etmede başvurulan ilk ve en etkili yöntemlerden birisi gözenek sıkılaştırıcı maskelerdir. Evde yapılabilen doğal gözenek maskelerinin yanı sıra birçok ünlü kişisel bakım markası gözenekler için maske üretir. Evde yapılan karbonat maskesi, şekerli-limonlu maske, aloe vera maskesi gibi yöntemler gözenekleri sıkılaştırmada oldukça etkilidir ve bu konuda birçok maske alternatifi vardır. Profesyonel olarak satışa sunulan maskeler doğal maskelerden daha etkili sonuçlar ortaya çıkarır.

Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik

Gözenek sıkılaştırmada en çok etkili olan bir diğer yöntem de gözenek sıkılaştırıcı toniklerdir. Yine doğal yollarla yapılabilen tonikler olduğu gibi birçok markanın gözenek sıkılaştırma için özel olarak ürettiği tonikler de mevcuttur. Bu tonikler cilt güzelce temizlendikten sonra kalan kir ve makyaj kalıntılarını iyice yok etmek için kullanılır. Düzenli olarak kullanıldığında ciltteki gözeneklerin kısa sürede sıkılaştığı gözlenecektir. https://www.welldermo.com/gozenek-sikilastirici adresinden temin edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Etek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.