GÖNLÜMÜZÜ VE KALBİMİZİ DE İŞİN İÇİNE KATMALIYIZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

GÖNLÜMÜZÜ VE KALBİMİZİ DE İŞİN İÇİNE KATMALIYIZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi “Acil Servis” açılış programına katıldı.
Düzenlenen programa katılan Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Pakize Mutlu Aydemir, Fikret Şahin, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ve protokol üyeleri bölümleri gezerek Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’tan bilgiler aldı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş programda yaptığı açıklamada, “Tıp Fakültemizin acil servisini 1 Şubat itibariyle açtık. Aynı gün yoğun bakım ünitemizde hasta kabulüne başladık. Kendimize bir süre belirledik, bu sürede bir aksilikle karşılaşır mıyız diye. Herhangi bir aksilik olmadı. Şuan acilde 6 hekim, 4 pratisyen hekimimiz ve yardımcı destek personelimiz var. Şu anda yeteri sayıda acilde hekimimiz çalışıyor. Acilin açılması bizim için çok önemli bir konuydu ve büyük bir eksiklikti. Bu eksikliği ortadan kaldırdık. Şehir merkezinde bir vaka olsa 112 elbette onu buraya getirmeyecek ama acilimizin açılması şu yönden önemlidir. Şehir ve Balıkesir Devlet Hastanesinde sağlık hizmeti gören hastalar 3. Basamak bir sağlık hizmeti almak istediklerinde, üniversiteye sevki gerektiğinde daha çok çevre illere Uludağ, Ege ve 9 Eylül’e gidiyordu. Biz bu acili açarak hasta kabulü gerçekleştirmiş ve sevki minimuma düşürmüş olacağız. Bugünde bir açılış programı düzenledik. Acilin açılışında büyük emekleri ve destekleri olan valimiz, milletvekillerimize ayrıca şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

BİR VE BERABER OLALIM
Vali Ersin Yazıcı ise, “Araştırma hastanesi acil servisi bütün personelleri gönülleri ile önce işe başladılar. Gönlümüzü ve kalbimizi de işin içine katmalıyız. Hem başhekimimiz hem de rektörümüz bu işe çok istekliydi. Biz de destek olmaya çalıştık. Kurumlar bir ve beraber olduğu zaman güzel sonuçlar ortaya çıkacak. İnanıyoruz ki biz çok daha iyi ve çok daha büyük bir sonuca doğru ilerleyeceğiz. Bu güzel bir başlangıç sağ olun ellerinize sağlık. İnşallah hastanemizde büyüyecek gerçekten Balıkesir’e yakışır bir hastaneye burası dönüşecek.”şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.