GÖNEN'E KİTAP OKUMA EVİ! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

GÖNEN’E KİTAP OKUMA EVİ!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Gönen Belediyesinin Kitapokuma evi, Ocak ayının ilk haftasında kapısını okurlarına açmaya hazırlanıyor. 3 bin kitap, raflardaki yerini almaya başlarken, Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, Kitap Okuma Evine 75 bin TL’lik yatırım yapıldığını aktardı.

Gönen Belediyesi Kitap Okuma Evine, 75 Bin TL’ye 3 bin adet kitap alındı. Şiir-roman-deneme türlerinden oluşan seçkin yazarların eserlerinden oluşan kitapların seçimiyle birebir ilgilenen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, sportif etkinlikleri tabana yayacaklarını ancak bir şehirlerin gelişmesi için müzikle, resimle, edebiyatla ilgilenen gençlere ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Belediye, kültür sanat etkinliklerine ağırlık vermeye hazırlanırken; Belediye Kitapevi, Ocak ayının ilk haftasında okurlarıyla buluşacak.
Resim yapmayan, okumayan, görsel ve işitsel sanatlardan uzak bir kentin demokrasinin gelişmesinden bahsedilmez. Aydınlık ve çağdaş bir toplumun oluşmasında etkin olmak için Gönen Belediyesinden, halkına dev yatırım. Yeter ki okumak isteyin, Belediye Kitap Okuma evinde Nazım Hikmet’ten Can Yücel’e, Edip Cansever’den Orhan Veli’ye, Yaşar Kemal’den Balzac’a ne arasanız var!

GÖNEN’İN GELECEĞİNE YAPILAN EN BÜYÜK YATIRIM

Kitapların seçimi ile birebir ilgilenen Başkan Yakar, “Her yaş grubundan ve toplumun her kesimine hitap edecek kitaplarımızla halkımıza, özellikle de gençlerimize hizmet vereceğiz. Nazım Hikmet’ten Edip Cansever’e, Can Yücel’den Orhan Veli’ye, Ziya Gökalp’ten Namık Kemal’e, Yaşar Kemal’den Balzac’a Türk ve dünya edebiyatının seçkin yazarlarından oluşan kitap koleksiyonumuzla okuma alışkanlığını yaygınlaştırıp, kitap okumayı teşvik edeceğiz” dedi.
Gençlerin, kitaplarını belediye kitap evinde okuyabileceği gibi evine de götürebileceğine işaret eden Başkan Yakar, “Bizim için, insanlarımızın kitap okuması önemli. Evinde, parkta, kitap evinde nerede olursa olsun yeter ki kitaplar okunsun. Çağdaş ve modern bir toplumun temeli eğitime dayanır” dedi.

GENÇLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ
Gönen Belediyesi olarak gençlere yönelik kültür sanat projelerini çoğaltacaklarını da kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Belediye olarak sportif etkinliklere ağırlık veriyorduk, sosyal ve kültürel etkinliklerimizde vardı. Ancak 2017 Gönen’de, gençlerimizin yılı olacak. Gençlerimizi kültürel ve sanatsal etkinliklere teşvik edip, destekleyeceğiz. Bir kentin gençlerinin müzikle, edebiyatla, resimle ilgilenmesi o kentin gelişmişliğinin göstergesidir” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.