GÖNEN'DE 5. GÜVERCİN FESTİVALİ YAPILDI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

GÖNEN’DE 5. GÜVERCİN FESTİVALİ YAPILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Gönen Belediyesi ile Gönen Güvercin Severler Derneğinin öncülüğünde 5. Güvercin Festivali Fahri Dilmaç Kapalı Spor Salonunda düzenlendi.

Gönen Belediyesi ile Gönen Güvercin Severler Derneğinin öncülüğünde 5. Güvercin Festivali Fahri Dilmaç Kapalı Spor Salonunda düzenlendi.

Festivalde, Ankara, Tavşanlı, Orhaneli,yoncalı, seyitgazi, sarı meverdi, kırmızı meverdi, ağ, kara müsevit, zırhlı şamı, göğ şamı, kara nakışlı, göğ nakışlı, göğ kurufilli, kırmızı çarşıllı, sarı çarşıllı, ispir, sarı alaca bağdadı, kırmızı alaca bağdadı, göğ alaca bağdadı ve kara alaca bağdadı olmak üzere çeşitli ırk güvercinler yarıştı.

Her ırktan birincinin belirlendiği yarışmalarda, dereceye giren güvercin sahiplerine altın hatıra kuş heykeli, kupa ve çeşitli ödüller verildi.

“Güvercin sevenler Derneğine Arsa Tahsisi Yapıldı”

Festivalde konuşan Gönen Belediye Başkan Yrd. Süleyman Dökmen” Belediyemiz ve güvercin sevenler derneğimiz ile bu yıl 5.cisini organize ettiğimiz güvercin festivalimiz hayırlara vesile olsun şehrimizde böyle bir sevginin doyasıya yaşanması bizleri mutlu ediyor Belediye Başkanımız Hüseyin Yakar’ın talimatı ile güvercin seven vatandaşlarımızın isteği karşılıksız kalmadı derneğimize arsa tahsisi yapıldığını vurgulayan Dökmen, Her yıl düzenlediğimiz festivalimiz sayesinde hem güvercinlerimizin kalitesi artıyor hem de fiyatları artıyor. Bu festival, güvercin besleyenlere önemli bir gelir kaynağı da sağlayabiliyor bizlerde Gönen Belediyesi olarak maddi manevi tüm güvercin sevenler derneğimizin tüm faaliyetlerini desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan GÖNEN KAYMAKAMINDAN KIZILAY ZİYARETİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.