GÖNEN YILDIZ TERMAL HOTEL ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

GÖNEN YILDIZ TERMAL HOTEL ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Paylaş
 

Dünyaca ünlü Gönen Yıldız Hotel Termal Kaplıca Tesisleri bu sezon altın çağını yaşıyor. Yerli yabancı yüzlerce turistin geldiği Gönen termal kaplıcalarında  Yıldız Hotel, Park Hotel, Güneş Hotel, Yeşil Hotel ve havuzlar her gün dolup taşıyor. Termal kaplıcaları önündeki yeşil ağaçlarla dolu Yıldız Parkı da Gönen’e gelen tatilcilerin büyük ilgisini çekiyor. Şifalı suları ile ünlü Gönen Kaplıcaları romatizma, siyatik ağrıları olan vatandaşlar tarafından da tercih ediliyor.

DSC_7911

DSC_7914

DSC_7923

Kaplıcaların Faydaları

  1. Kaplıcalar Romatizmal Ağrılara Faydalıdır: Genetik olan romatizma ağrıları birçok bireyin hayat standartlarını etkileyen şikayetleri arasındadır. Kaplıca suları sayesinde bu ağrılar azaltılarak kişiye rahatlama sağlanır. Bitirici tedavi yöntemi olarak uygulanan kaplıca sularında; eklem ağrıları, osteoartrit, kronik bel ağrıları gibi doku rahatsızlıkları azaltılır.
  2. Kaplıcalar Ortopedik Rahatsızlıklara iyi Gelir: Termal sularında ortopedik ameliyat sonrasında görülen rahatsızlıklar, eklem kasılmaları, adale sertliği ve donmaları iyileştirme gösterir.
  3. Nörolojik Rahatsızlıklar: Kaplıca sularında rahatlar ve sakinleşirsiniz. Bu durum sonucunda çocuk felci, beyin felci gibi sorunlar sonrasında olumlu sonuçlar gözlemlenir. İşini bilen fertler tarafından uygulama sağlandığında daha olumlu sonuçlar alınır. Termal suları yukarıda belirttiğimiz gibi rahatlama sağladığından beyin yorgunluğunun da giderilmesinde etkilidir.
  4. Kaplıcalar Solunum Sistemi Rahatsızlıklarına Yararlıdır: Alerjik üst solunum yolları, aronik bronşit, astım bronşiyal gibi solunum sistemi rahatsızlıklarında etkilidir. Bu tür rahatsızlıklarda klimaterapi tercih edilir.
  5. Cilt Hastalıklarında: Kronik rezidüel, nörodermit, egzama ve akne tedavisinde tercih edilir.
  6. Kalp ve Dolaşım Sistemi Rahatsızlıklarında: Fonksiyonel dolaşım bozukluğu, kalp hastaları, kalp yetmezliği bulunanlar, varis gibi rahatsızlıklar için banyo kürleri tavsiye edilir.
  7. Metabolizma, Bağırsak ve Mide Rahatsızlıklarında: Şeker hastaları, gut, karaciğer, mide ve obesite rahatsızlıkları bulunanlar için şifalı çamurlar ve içme kürleri tercih edilmektedir.
  8. Kaplıcalar İdrar Yolları Ve Böbrek Hastalarına iyi Gelir: Kronik sistit, böbrek taşı, kronik piyelonefrit ve fonsiyonel yetmezlik bulunan kişiler için banyo kürleri ve şifalı çamurlar önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.