ANKET
foto-deniz1

GÖNEN VE SUSURLUK ÇAYI SOS VERİYOR

Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Av Namık Havutça, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Gönen Çayı ve Susurluk Çayı’nın artık SOS verdiğini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yaşanan kirliliğe karşı biran önce harekete geçmesi gerektiğini belirtti.

Yaptığı konuşmada, Güney Marmara suları ve körfezin hızla kirlendiğini belirten Havutça; “Gönen Çayı’ndaki balık ölümlerinden sonra şimdi de Susurluk Çayı’nda kitlesel balık ölümleri gerçekleşiyor. Bu durum köylülerimizi, çiftçilerimizi ve bölge insanımızı derin bir kaygıya, üzüntüye ve endişeye sevk ediyor. Çevre Bakanlığı bu yaşanan çevre katliamına neden seyirci kalıyor” dedi.

TBMM Genel Kurulunda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye seslenen CHP’li Havutça yaptığı konuşmada şu ayrıntılara yer verdi;

“Güney Marmara suları ve körfezi hızla kirleniyor. Erdek Körfezi, Bandırma Körfezi Güney Marmara’da önemli deniz havzalarımız ve buraya dökülen Gönen Çayı ile Susurluk Çayı SOS veriyor artık. Gönen Çayı’ndaki balık ölümlerinden sonra şimdi de Susurluk Çayı’nda kitlesel balık ölümleri bizim tarafımıza ihbar ediliyor ve buradan ben… Susurluk Çayı’nda son günlerde kitlesel balık ölümleri Susurluk ve Karacabey’deki köylülerimizi, çiftçilerimizi derin bir kaygıya, üzüntüye ve endişeye sevk ediyor ve bizden soruyorlar.
Çevre ve Şehircilik Bakanına buradan sesleniyorum: Susurluk Çayı’ndaki balık ölümlerinin tespit edilerek sorumlular hakkında gerekli kovuşturmanın, soruşturmanın yapılmasını ve orada kirliliği önleyecek önlemlerin alınmasını Sayın Bakandan bekliyoruz, köylülerimiz de endişeyle buradan bunu sormamızı bekliyorlar” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.