"GÖNEN ÇAYI'NI KİMYASAL ATIKLARDAN KURTARIN" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“GÖNEN ÇAYI’NI KİMYASAL ATIKLARDAN KURTARIN”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Gönen Çayı’ndaki kirlenmeyi, TBMM gündemine taşıyan CHP Balıkesir Milletvekili ve PM Üyesi Mehmet Tüm, Hükümete çağrı yaparak, ağır metal ve diğer kimyasal atıkların yoğun olarak kirlettiği Gönen Çayı, Susurluk Çayı ve Havran Çayının bir an önce temizlenmesini istedi. Mehmet Tüm ’ün TBMM ‘de yaptığı açıklama şöyle ,

“ Balıkesir ilimizde son yıllarda çok ciddi bir çevre kirliliği yaşanmaktadır. Bunların başında Gönen Çayı, Susurluk Çayı ve Havran Çayı bulunmaktadır. Sayın Bakana soruyorum, tarımsal sulamada kullanılan Gönen Çayı’yla ilgili neden bir çalışma yapmıyorsunuz? Çayda tespit edilen ağır metal ve diğer kimyasal atıkların insan sağlığına ne gibi bir zararları vardır? Susurluk ve Havran çaylarında daha önce tespit edilen kirliliği neden gidermiyorsunuz? Başta pirinç ve domates olmak üzere tarımsal ürünlerde kimyasal atıklara bağlı ciddi problemlerin olduğunu biliyor musunuz? Marmara Denizi’ni de kirleten bu çevre felaketine karşı neden önlem almıyorsunuz? Hükûmet olarak halkın sağlığını ne zaman düşüneceksiniz? Balıkesir halkı acilen çözüm bekliyor, bu konuda bir projeniz var mıdır?”

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.