GÖÇMENLER VALİ YAZICI'YI ZİYARET ETTİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

GÖÇMENLER VALİ YAZICI’YI ZİYARET ETTİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü Nedeniyle Balıkesir İl Göç İdaresi Müdürlüğü Heyeti Vali Ersin Yazıcı’yı  Ziyaret Etti.

Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyarete Göç İdaresi Balıkesir İl Müdürü Hulusi Öztürk, Müdürlük personeli ile İranlı, Somalili ve Etiyopyalı göçmen öğrenciler katıldı.

18 ARALIK DÜNYA GÖÇMENLER GÜNÜ
Kabullerinden dolayı Vali Yazıcı’ya teşekkür eden Göç İdaresi Balıkesir İl Müdürü Hulusi Öztürk, uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarının tanındığı gün olarak da bilinen 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü münasebetiyle farkındalık oluşturmak istediklerini belirtti.
Göçmenler Günü ve Göç İdaresinin Balıkesir’deki çalışmaları hakkında bilgiler veren Göç İdaresi İl Müdürü Öztürk; 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü nedeniyle  ilimizde ve Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendiğini kaydetti.

BİZLER MİSAFİRPERVER BİR MİLLETİZ
Göçmen kardeşlerimizin hemen hemen hiç sorun yaşamadan misafir edildiklerini belirten Vali Yazıcı ise, “Bu zorlu ama insanlık adına çok onurlu ve güzel bir işi başarıyla yaptığınız için hepinizi tebrik ediyorum. Bizler misafirperver bir milletiz. Zaten atalarımız da bunu gösterdi biz de bunu gösteriyoruz. Bizler, insanlık görevimizi yapıyoruz. İnsanlık görevinden daha ulvi bir görev de bilmiyoruz. ” dedi.

KADER BİRLİĞİ YAPTIK
Mazlumun yanında yer alarak onlara sahip çıktıklarını ifade eden Vali Yazıcı, ” Ülkemizin birçok şehrinde olduğu gibi Balıkesir’de de göçe zorlanmış insanları barındırıyor, onlara huzurlu bir ortam oluşturmak için çalışıyoruz. Türkiye, mülteciler konusunda özverili davranırken uygar dünya bu soruna sırtını dönmeyi tercih etmiş ve bütün dünya, üç maymunu oynamıştı. İnsanları denizde kaderine terk eden ülkelerin olduğu bir dünyada Türkiye, milyonlarca insana hem kapılarını hem de gönüllerini açmış, onlarla kader birliği yapmıştır.”dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.