Göçlerin Gölü Vizyona Giriyor | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Göçlerin Gölü Vizyona Giriyor

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi’nin ana sponsoru olduğu ‘Göçlerin Gölü’ adlı belgesel filminin Gala Gecesi 9 Nisan 2016 cumartesi günü saat:20.00’de Barış Manço Kültür Merkezinde yapılacak.
Çekimlerinin yaklaşık 4 ay sürdüğü belgeselin kurgu sürecinin ardından Bandırma Kuşcenneti’nin ve Manyas Gölünün tarihsel önemini ele alan önemli bir belgesel film ortaya çıktı.
Göçlerin Gölü Belgeseli, dünyada ve ülkemizde kuşların göçüyle adını duyuran Manyas Kuş Gölünü faklı bir özelliğiyle ele alırken bu kez gölün çevresindeki köylerin son 200 yıllık tarihsel geçmişini beyaz perdeye taşıyor. Çekimlerin Manyas Kocagöl, Bandırma Gölkaya, Bereketli, Yeni Sığırcı, Kuşcenneti ve Ergili köylerinde gerçekleştirilirken belgeselin aynı zamanda Manyas Gölünün Kültürel Ekolojisi üzerine yapılan ilk belgesel olma özelliği taşıyor. Belgeselde bu köylerde yaşayan Hristiyan Don Kazaklarından, 93 Muhacirlerine, Kafkas Göçmenlerinden mübadillere kadar çok sayıda vatandaşın tarihsel geçmişleri işleniyor.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.