GÖÇLERİN GÖLÜ GALASI BANDIRMA'DA YAPILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

GÖÇLERİN GÖLÜ GALASI BANDIRMA’DA YAPILDI

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi’nin ana sponsoru olduğu ‘Göçlerin Gölü’ adlı belgesel filminin Gala Gecesi Barış Manço Kültür Merkezinde yapıldı.

Çekimlerinin yaklaşık 4 ay sürdüğü belgeselin kurgu sürecinin ardından Bandırma Kuşcenneti’nin ve Manyas Gölünün tarihsel önemini ele alan önemli bir belgesel film ortaya çıktı. Belgeselin yönetmenliğini Gökhan Kasapoğlu yaptı.
Gala Gecesinde konuşan Yönetmen Gökhan Kasapoğlu, Göçlerin Gölü Belgeselinin, dünyada ve ülkemizde kuşların göçüyle adını duyuran Manyas Kuş Gölünü faklı bir özelliğiyle ele alarak, gölün çevresindeki köylerin son 200 yıllık tarihsel geçmişini beyaz perdeye taşıdığını söyledi.
Kasapoğlu “Çekimlerin Manyas Kocagöl, Bandırma Gölkaya, Bereketli, Yeni Sığırcı, Kuşcenneti ve Ergili köylerinde gerçekleştirildi. Belgesel aynı zamanda Manyas Gölünün Kültürel Ekolojisi üzerine yapılan ilk belgesel olma özelliği taşıyor. Belgeselde bu köylerde yaşayan Hristiyan Don Kazaklarından, 93 Muhacirlerine, Kafkas Göçmenlerinden mübadillere kadar çok sayıda vatandaşın tarihsel geçmişi işlendi” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.