foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

GİRİŞİMCİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ

NAR KADIN
Paylaş
 
Balıkesir’in Edremit ilçesinde kurulan Nar Kadın Kooperatifi Vali Ersin Yazıcı’yı ağırladı.
Edremit ilçesinde bir dizi ziyarette bulunan Vali Ersin Yazıcı Nar Kadın Kooperatifini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Nar Kadın Kooperatifi tarafından işletilen Gurme Evi’ni ziyaret eden Vali Yazıcı bu tarz kooperatiflerin özellikle bölge turizmi ve kadın istihdamı sağlaması ile önemli bir çalışma olduğunu vurguladı.
Vali Ersin Yazıcı, Edremit ve Balıkesir ekonomisine canlılık kazandırmak ve kadınların emeklerini değerlendirmek amacıyla birlikte hareket etmenin yararına inanan üyelerin ortak paydada buluştuklarını söyledi.
KADIN İSTERSE BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOK
Kadınların bir araya gelerek kooperatif kurmasının önemli olduğunun altını çizen Vali Yazıcı,” Bu kooperatifi oluşturan başkan ve üyelerini kutluyorum. Bizlere düşen de onlara destek olmak. Bu kooperatif  kadın girişimciliğinin en güzel örneğini de teşkil edecektir. Kadın isterse başaramayacağı hiçbir şey yok. İstihdam projelerini artırmak için hepimiz çalışıyoruz. Kadınların yaşamın her aşamasında etkin rol alması, engellerle karşılaşmadan hem sosyal hem de ekonomik olarak güçlü olması, toplumun güçlü olması demektir. İstihdam alanında kadın, sürdürülebilir kalkınmanın önemli bir unsunu olarak da kabul edilmektedir. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.”dedi.
Gurme evini gezen ve bilgiler alan Vali Yazıcı’ya ziyarette Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da eşlik etti.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.