foto-deniz1

General Balcı Çamlığı Doğal Yapısı Bozulmadan Yeniden Düzenleniyor

12782474_10208302276215319_1794439498_n
Paylaş
 

Kentimiz Paşakonak Mahallesi’nde bulunan General  Balcı Çamlığı’nın üst kullanım hakkı 6. Ana Jet Üs Komutanı Hv. Plt Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza arasında imzalanan protokol ile Bandırma Belediyesi’ne devredilmişti.

İmzalanan protokol ile üs kullanım haklarının 2 yıllığına belediyeye devredildiği General Balcı Çamlığında yürütülen çalışmalar titizlikle devam ediyor. Budama ve ilaçlama çalışmaları tamamlanan General Balcı Çamlığı, önümüzdeki günlerde çitle çevrilecek.

Belediye Başkanı Dursun Mirza çalışmaların sürdürüldüğü General Balcı Çamlığını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ekiplerimizin planlamayla ilgili çalışmalarını özenle devam ettirdiği proje kapsamında çamlığın doğal yapısına uygun, hiçbir ağaca ve yeşil alana zarar verilmeden ayrıca daha fazla ağaçlandırma çalışmasının yapılarak düzenlemenin devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Dursun Mirza “Çamlığımıza çok amaçlı  yürüyüş yolu, bisiklet parkuru, açık spor alanı, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, fitnes alanı, çocuk oyun alanı ve kum aktivitesi yapılması ile ilgili alt yapı çalışmalarını hızlandırdık. Ayrıca yürüyüş yolunda zeminde yumuşaklık sağladığı için zemine ponza taşı uygulanmasını hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Tüm çalışmalarımızı General Balcı Çamlığımızın Doğal yapısına uygun olarak gerçekleştiriyoruz. Alanda bulunan mevcut ağaçları korurken, gerekli görülen yerlere de yeni ağaçlandırma çalışmaları yapacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.