GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Genç Çiftçi Projesi Balıkesir’de meyvelerini vermeye başladı.
Vali Ersin Yazıcı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan “Genç Çiftçi Projesi” nden yararlanan Zeynep Çelik’i Savaştepe ilçesinde ziyaret etti.

TARIM SEKTÖRÜ İŞ GÜCÜNE TAZE KAN
Hibelerini alan ve ilin tarım sektörü iş gücüne taze kan getiren genç çiftçinin işletmesinde ziyaret eden Vali Yazıcı, “Bugün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında yürütülen Genç Çiftçi Projesi kapsamında genç çiftçilerimize dağıtılan hayvanlardan yararlanan çiftçilerimizden Zeynep Çelik’i ziyaret ediyoruz. Savaştepe Fatih Mahallesinden Zeynep Çelik hanımefendi genç çiftçi desteğinden yararlanarak kendisine 6 adet damızlık düve hibe edildi. Ayrıca bu düveler için kendileri de sağlıklı bir ahır inşa etmişler. Bu projeden yararlanan hanımefendiyi tebrik ediyorum. Genç çiftçimizin hayvan bakımı konusundaki başarılarını yerinde gördük. Kadınlara destek verildiğinde sadece hayvancılık değil, tarımda ve diğer sektörlerde de söz sahibi olacaklarını görüyoruz. Genç Çiftçi Projesi kapsamında projelerini hayata geçiren üreticilerimizi gördükçe, projenin amacına ulaşmış olması bizleri mutlu ediyor.” dedi.

GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ DEVAM EDECEK
Genç nüfusun yeniden ülkemizin tarımsal gücüne katılmasını hedefleyen projenin ilk sonuçlarının alınmaya başlandığı belirten Vali Yazıcı, “Böyle bir üretimin olduğu yerde ve özelikle genç neslin bunu yapıyor olması sürdürülebilirlik adına, üretimin devamlılığı adına, Türkiye adına mutluluk verici. Tarım bizim ülkemiz için geçmişte önemli idi. Bugün de önemli, yarında önemli olacak. Güzel bir yatırım olur. Ben tüm genç çiftçilerimizi 2018 yılına kadar devam etmesi planlanan bu projelere ilgi göstermelerini rica ediyorum. İl Müdürlüğü personeli bundan sonra da hayvanların düzenli takibini ve sağlık kontrollerini yapacaklar. İleride de bu hayvanlar çoğaldıkça haneye bereket gelecek. Kırsal alanda tarımsal faaliyetlerini devam ettirmek isteyen üreticilerimize Bakanlığımızın destekleri her geçen gün artmaktadır. Üretici sayımızı arttırarak önce aile, sonra ülke ekonomisine katkı sağlamalıyız. Bu projeyi hayata geçiren tüm paydaşlara teşekkür ediyor, yüksek kalitede ürünler üretip bol kazanç elde etmenizi temenni ediyorum. “dedi.
Ziyareti sırasında Vali Ersin Yazıcı’ya Savaştepe Kaymakamı Metin Yılmaz, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Erdurmuş eşlik etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.