TATİL ZAMANI
foto-deniz1

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİNDE İLÇE FİNALİ ZAMANI

Paylaş
 

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği ile Bandırma’da bulunan 16 ilkokuldan 2., 3., ve 4. sınıflardaki bütün çocukların katılımıyla unutulmaya yüz tutmuş oyunlar oynandı.
Bu proje ile geleneksel çocuk oyunlarını yeni nesillere aktarmak, çocukların eğlenerek yarışabilecekleri ve kaynaşabilecekleri bir ortam oluşturmak, okul bahçelerinde ve spor salonlarında oyun oynatarak dışarıya çıkmalarına ve sosyalleşmelerine katkıda bulunmak amaçlanmıştır.

Şenliğe katılan çocuklar, yakar top, yağ satarım bal satarım ve mendil kapmaca gibi unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları oynadı ve ilçe finallerini oynama zamanı geldi.

16 Nisan 2018 Pazartesi günü de Bandırma Şehit Mehmet Günenç A.L. Spor Salonunda Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği 3. ve 4. Sınıf öğrencileri İlçe Finali oyunlarını oynayacaklar ve birinci olan okullar İl Finallerinde Bandırma’yı temsil edecekler.

16 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 10.00’dan itibaren Mendil Kapmaca ve Yakar Top final oyunları oynanacak ve 11.30-12.00 arasında İlçe Oyunları kupa madalya töreni düzenlenecektir.

Oyunlarımıza ve ödül törenine halkımız davetlidir.

Bir önceki yazımız olan BANVİT’TEN İSTANBUL’DA ÖNEMLİ GALİBİYET başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.