GELECEĞİN TURİZMCİLERİ SEKTÖRLE BULUŞUYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

GELECEĞİN TURİZMCİLERİ SEKTÖRLE BULUŞUYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesinde düzenlenen “İstihdam ve Kariyer Günleri VI” etkinliğine katıldı.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Turizm Fakültesi öğrencilerinin iş bulmalarına, staj yapmalarına ve kariyerlerini şekillendirmelerine büyük katkı sunan 6. İstihdam ve Kariyer Günü, sektör temsilcileri ile turizm öğrencilerini buluşturdu.
Bu yıl 6. defa düzenlenen etkinliğin açılışına Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Baştürk, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şakir Sakarya, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, öğretim elemanları, 85 konaklama, seyahat, yiyecek-içecek işletmesi ve 170 sektör temsilcisi ve öğrenciler katıldı. Vali Yazıcı ve beraberindekiler stantları gezip, turizmci ve öğrencilerle tanıştı.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ VE ÖĞRENCİLER BİR ARADA
Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, fakültedeki etkinlikte yaptığı değerlendirmede, her yıl düzenledikleri organizasyonla turizm sektörü temsilcileri ve öğrencileri bir araya getirdiklerini söyledi.
Balıkesir Turizm Fakültesi Mezunlar Derneğinin katkısıyla gerçekleştirilen kariyer günlerine ilginin her geçen yıl arttığını belirten Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, “Daha önce Antalya’da 3 kez istihdam ve kariyer günü düzenlemiştik. Tüm öğrencilerimize eşit fırsat vermek adına bu etkinliği 6 yıldır okulumuzda gerçekleştiriyoruz. Her yıl firma sayısı artıyor. Önümüzdeki yıl 100’den fazla firmanın katılacağını düşünüyoruz. Türkiye’nin işsizlik sorununa turizm boyutunda baktığımızda, istihdam ve kariyer günü, işsizliğe de bir nebze olsun çare olacaktır.” dedi.

NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ ÇOK ÖNEMLİ
Nitelikli iş gücünün yetiştirilmesinin ancak üniversite ve sektör işbirliği ile sağlanabildiğini ifade eden Vali Yazıcı ise, “Turizm Fakültesinde öğrenim gören öğrencilerimizin birinci sınıftan itibaren sektörle tanışmaları çok güzel. Bütün stantları gezdim. Katılımcılar da çok memnun. Özellikle daha önceki yıllarda bu etkinliğe katılan firmalar Turizm Fakültesindeki öğrencilerin işlerinde çok başarılı olduğunu söylediler. Bu da bizim için gurur verici. Fakülte dekanımız ve bu organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.
Turizm sektöründe faaliyet gösteren işverenlerin görüşlerine büyük önem verdiklerini dile getiren Vali Yazıcı, “Hem iş arayanların hem de işverenlerin görüşleri bizim için önemlidir.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.