foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

GEÇMİŞLERİMİZE SAYGI

BANDIRMA MEZARLIK
Paylaş
 

Bandırma Şehir Mezarlığı iç yolu parke çalışmaları devam ediyor.

Bandırma nüfusuna orantılı olarak artan ölümlerden dolayı Bandırma Şehir Mezarlığında yeni yeler açılıyor. Ebediyete intikal edenlerin  defnedileceği mezarlık alanlarının yolları parke ile döşeniyor.

Geçmişimize, atalarımıza saygılı bir toplum olduğumuzu ve mezarlıkların bizim kültürümüzde önemli bir yeri olduğunu ifade eden Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza; “Bir söz vardır. Geçmişine saygı duymayan geleceğine saygı duymaz diye. Türk toplumu olarak bizler geçmişimize saygı duyan bir toplumuz. Sadece bayramlarda değil, mübarek Cuma günleri de mezarlık ziyareti edip geçmişlerimize dualar okuruz. Bu toplumun aile yapısına verdiği önemi de göstermektedir. Bandırma Belediyesi olarak önce Büyükşehir’e devredilen, ancak gelir getirmediği için Balıkesir Büyükşehir Meclis kararıyla Bandırma Belediyesine devredilen Mezarlıklara önem gösteriyoruz. Bandırma Şehir Mezarlığında olduğu gibi tüm kırsal mahallelerimizdeki mezarlıkların bakımlarını yapıyoruz. Mezarlık iç yollarını, mezarlığa giden yolları, duvarlarını yapıyoruz. Bandırma Şehir Mezarlığımızın da yeni mezarlar alanına giden yolu yapıyoruz” dedi.

Anne babamıza, yakınlarımıza dua etmek için gittiğimiz mezarlıkların daha iyi bir görünüme sahip olması için çalıştıklarını ifade eden Başkan Dursun Mirza; “Geçmişimize saygı duyuyor ve geleceğimizi de saygı üzerine planlıyoruz. Bize emanet edilen Bayrağımız, toprağımız, Cumhuriyetimizi daha ileriye taşımak için çalışıyoruz. Biz toplum olarak ailemizi, çevremizi, insanları seviyoruz. Kaybettiğimiz yakınlarımıza, dostlarımıza üzülüyor, onlar için dua ediyoruz. Ebediyete intikal etmişlere Allah’tan rahmet diliyorum Mekanları Cennet olsun. Bu mübarek Cuma günü Allah dualarımızı kabul etsin” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.