GAZİLER BÜYÜKŞEHİR'DE | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

GAZİLER BÜYÜKŞEHİR’DE

Paylaş
 
google haberlerde takip et

19 Eylül Gaziler Günü Balıkesir’de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanı ile Mareşal Rütbesinin 96. yıl dönümü ve 19 Eylül Gaziler Gününü kutlamak amacıyla Atatürk Anıtına Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı A. Hulusi Karakuz sırasıyla çelenk koydular.

Törende; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kahraman Gazilerimiz ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak göndere bayrak çekildi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Ali Hulusi Karakuz’un günün anlam ve önemi ile ilgili konuşması ile tören sona erdi.

GAZİLER’DEN BAŞKAN UĞUR’A ZİYARET

Törenler sonrası Valilik ve Garnizon Komutanlığına ziyarette bulunan dolayısıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği yöneticileri ve şehit aileleri Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a ziyarette bulundular. Başkan Uğur’a kendilerine verdikleri desteklerden ötürü teşekkür eden Gaziler, dernek faaliyetleri hakkında bilgiler verdiler.

Gazilerin ülke için savaşa katılarak yara aldıklarını söyleyen Başkan Uğur, “Türkiye’de Kore’den Kıbrıs çıkartmasına kadar gazilerimiz var. Allah onlardan razı olsun. Gazilerimiz inanç ve ruh ile hareket ediyor” dedi.

HİLAL MİNARELİ ŞEHİTLER CAMİ ÇAMLIK’TA YÜKSELİYOR

Gaziler ve şehit ailelerinin Çamlık Tepesi Rekreasyon Alanı’ndan yapılan çalışmalarla ilgili sorularına cevap veren Başkan Uğur, Balıkesir’in her köşesinden görülecek olan camiye Şehitler Cami ismini vereceklerini söyledi. 2018 yılında Ramazan Ayı’nda Şehitler Camisi’nde namaz kılacaklarını ifade eden Başkan Uğur, “Avlu Balıkesir’den teleferik ile 2400 metreden oraya çıkacağız. Şehrimize bir değer katmamız lazım. Misafirimiz geldiği zaman götürüp gezdireceğimiz yerler olmalı. Avlu Balıkesir’de kongre merkezi iki hafta içinde açılıyor. Deremizde 5 milyon balık var. Orada yakında balık tutma izni de vereceğiz. Şehitler Cami minaresi Balıkesir için bir anıt olacak. Minare Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılıyor. Balıkesirli kaynakçılar çalışıyor. Balıkesir Üniversitesi’nden hocalarımızda işin başında. 300 ton demir kullanılacak minare için. Balıkesir’e giren oradaki Hilali göreceğiz. 5 bin kişilik cami içi. 5 binde avlusu. 10 bin kişi bir arada namaz kılabilecek” diye konuştu.

Ziyarette Başkan Uğur, Gaziler ve şehit ailelerine Çamlık Tepesi Rekreasyon Alanı ve Şehitler Cami ile ilgili hazırlanan sinevizyonu izletti. Ziyaret toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.