GAZETECİLİK ÖZVERİ İSTEYEN BİR MESLEKTİR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Basının bilgi ve haber alma, yorum yapma özgürlüğünün güvence altına alınmasının, çalışma koşullarını iyileştirmesine, demokrasimizin sağlıklı işleyişine önemli katkı sağlayacağını ifade eden Başaran “Gazeteciler aynı zamanda toplumsal bir denetim mekanizmasının oluşmasını da sağlar. Haber alma ve yayma hakkının en etkili araçlarından biri olarak basın, kamuoyunun doğru, tarafsız ve hızlı bilgi alması açısından büyük önem taşımaktadır” dedi

Gazeteciler kamuoyunun vicdanını temsil etmektedir

Gazetecilik mesleği, demokratik hayatın vazgeçilmezidir. Yer küremizin birçok yerinde meydana gelen olaylardan, savaşın ve yıkımın devam ettiği sıcak bölgelerden, ekonomiden, siyasetten, spordan ve diğer güncel konularda haberdar olmamızı sağlayan muhabirler kamuoyunu aydınlatma ve bilgilendirme adına her gün onlarca tehlikeyi göze alarak haber peşinde koşmaktadırlar. Gazeteciler; Düşünce ve ifade özgürlüğünün gelişmesi, temel hak ve özgürlüklerin kullanılması, tarafsız habercilik anlayışı içerisinde yapılan yayınlarla halkın bilinçlenmesi konularında kamuoyunun vicdanını temsil etmektedir. Toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerine bağlı, zaman gözetmeksizin çalışan basın mensuplarımız devlet ile vatandaş arasında büyük bir köprü kurmaktadır. Gazetecilik mesleğini icra etmek, zor olduğu kadar, onurlu bir iştir. Sorumlu yayın anlayışı, hem demokrasimize, hem özgürlüklerin ve toplumumuzun demokrasi kültürünün gelişmesine büyük katkılar sağlamaktadır.

Basın, milletimizin ortak vicdanıdır

Dijital teknolojilerin yakaladığı değişimin hızı ve medya kullanım alışkanlıklarında meydana gelen değişikliklerle gazetecilik mesleğinde önemli değişimler yaşadığını günümüzde basın emekçilerinin sorumluluğu yükü daha da artmıştır ve doğru habercilik anlayışı, objektiflik, basın meslek ilkelerine bağlılık, kişilik haklarına saygı gibi unsurlar vazgeçilmez olduğu gazetecilik mesleği zorluklarından dolayı büyük özveri isteyen bir meslektir. Milletimizin hassasiyetlerini gözeterek toplumsal sorumluluklarının bilinciyle etik ilkelerden ödün vermeden görevini emek ve fedakârlıkla yerine getiren basın mensupları ve gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

GAZETECİLİK ÖZVERİ İSTEYEN BİR MESLEKTİR

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x