GAZETECİ YAMANER MÜSİAD GENEL BAŞKANI ABDURRAHMAN KAAN'I ZİYARET ETTİ ! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

GAZETECİ YAMANER MÜSİAD GENEL BAŞKANI ABDURRAHMAN KAAN’I ZİYARET ETTİ !

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’nın Sesi Gazetesi Genel Yayın Müdürü Mustafa YAMANER Müsiad Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ı ziyaret etti.Genel Başkan Gazetemize yaptığı açıklamada MUSİAD olarak Bandırma’ya yakında büyük yatırımlar yapacağız’ dedi.

Tohumlarını, 9 Mayıs 1990’da, bir avuç genç ve yürekli iş adamının toprağa attığı MÜSİAD, 27 yılın sonunda kocaman bir çınara dönüştü. Kökleri Anadolu’nun Ahilik bilinci ile derinleşen, dalları dünyanın dört bir yanında Erdemli ve Ahlaklı iş yapabilme düşüncesi ile yeşeren MÜSİAD, bugün uluslararası bir sivil toplum kuruluşu.

27 yıldır hak yolunda bir an olsun durmadan, hep daha ileriyi düşünerek çalışan bir sivil toplum kuruluşunun genel başkanı olmak şerefli bir vazife. Bu yolda bizimle birlikte yer alan, kurucularımıza, tüm kadim Genel Başkanlarımıza,  MÜSİAD düşüncesine fikren, kalben ve bedenen destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Daha çok üretim diyoruz, daha fazla yatırım, daha fazla istihdam diyoruz; ama bu noktada faizin ülkemizde kanayan bir yara olduğunu belirtmek isterim. Faizle işleyen mevcut sistem değişmeden, faizi ortadan kaldırmak ya da değiştirmek mümkün değil. Ekonomimizde, faizin etkisini en aza indirecek ya da tamamen ortadan kaldıracak yeni bir sistem oluşturmalıyız.  Maliye politikamızı “faiz dışı fazla” esasından, “yatırım dışı fazla” esasına çevirmeye gayret etmeliyiz.

Bir iş adamları derneği olarak üretime, eğitime ve insan gücüne daha fazla yatırım yapılması konusunda görüşlerimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Bugün, bilgiyi üretmek, dünyada en kıymetli konulardan biri. Bilgiyi üreten ülkeler, teknoloji üreten ülkelerden önde gidiyor. Bu noktada, inovatif yani uygulamalı buluşlar ve fikirler tasarlayan, bu fikirleri hayata geçirme cesaretine sahip, vizyonu, ufku geniş nesiller yetiştirmeliyiz. İhracata yönelik üretim modelini benimseyerek, katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesini teşvik etmeli, bu noktada gençlerimize yönelik, ufuk açıcı adımlar atmalıyız. Bu adımlar, hükümetimiz tarafından hızla atılıyor, kısa sürelerde meyvelerini toplayacağız.

İnşaallah, bugünden sonra da bu bayrağı dünyanın dört bir yanında arkadaşlarımızla beraber taşıyacağız. Peygamber efendimizin, “Besmele ile başlanmayan her iş bereketsizdir.” hadisini hatırlayarak, bütün heyecan ve azmimizle yeni dönemde, yeni başarılar için, “Bismillah” diyoruz!

Ailemizin, kuruluşundan bugüne üyesi olduğu ve benim de 12 yıldır sektör kurulu, teşkilatlanma, Yönetim Kurulu kademelerinde görev aldığım MÜSİAD’ımızda yer almaktan her zaman şeref duyduğumu belirtmek isterim.
Yeni Yönetim Kurulumuzun çalışmalarının ve yeni dönemdeki hedeflerimizin başta ülkemiz, iş dünyamız ve MÜSİAD için hayırlı olmasını temenni ediyor, Yönetim Kurulumuz adına sizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Abdurrahman Kaan

Genel Başkan

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.