Gaz Sancınızı Hafifletecek Besinler | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Gaz Sancınızı Hafifletecek Besinler

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Basit bir gaz sancısı ise yan semptomları bulunmuyor ise evde uygulanacak olan tedavi yöntemleri ile gaz sancısını gidermek mümkündür.

Bağırsaklarda gaza neden olan herhangi bir durum ya da kabızlıkla veya ishal ile alakalı herhangi bir şey, gaz sancılarının oluşmasına neden olabilir. Bu sancılar, genel olarak, bireyin bağırsaklarında gaz birikmesi ile meydana gelir ve birey bu gazı çıkaramaz. Gaz ve gaz sancısını gidermek için yapabileceklerinizi şu şekilde sıralayabiliriz;

Elma sirkesi

Gaz sancısını en etkili yöntemlerden biridir. Bir bardak ılık suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve yudum yudum için. Gaz sancınızın dağıldığını fark edeceksiniz.

Defne yaprağı

Bir miktar suyun içine defne yaprağını koyarak 5 dakika kaynatın. Biraz demlendikten sonra keyifle içebilirsiniz. Bu sayede gaz sancınız sonlanacaktır.

Beslenme alışkanlıkları

Daha en başından sancının oluşmasını engellemek için beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Bedensel değişimlerinde en büyük faktörü beslenmedir. Buna yönelik önlemler almak hem fit görünmenizi sağlar hem de gaz sancılarınızın oluşumunu önler.

Tarçın

Mideyi yatıştırır ve gaz oluşumunu engeller. Yarım çay kaşığı tarçın tozu bir fincan ılık süte eklenir. İyice karıştırılır ve içilir. Ayrıca bu karışıma biraz bal da eklenebilir. Alternatif olarak, biraz tarçın tozunu bir fincan kaynamış suya ekleyerek tarçın çayı da elde edebilirsiniz. Birkaç dakika demlenmesini sağladıktan sonra için.

Sarımsak

Biraz sarımsak suyu denemek, gaz oluşumunu azaltır ve düzgün işleyen bir sindirime yardımcı olur. En iyi sonuç için, taze sarımsak kullanılmalıdır. Ayrıca, biraz öğütülmüş sarımsak suda birkaç dakika kaynatılır. Ardından karabiber ve kereviz tohumu küçük miktarlarda eklenir. Ardından bu karışım süzülür ve oda sıcaklığında soğumaya bırakılır. Günde 2 ya da 3 kez içilir ve birkaç gün içinde sonuçlar gözlenir.

Rezene

Gaz sancısına iyi gelen ve çok bilindik bir uygulama olan rezene çayı gaz sancısını kısa sürede hafifletir. Eğer bu çayın tadını baskın buluşanız içine portakal kabuğu atarak daha rahat içebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.