FRANSA'DA POLİSE SALDIRI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

FRANSA’DA POLİSE SALDIRI

Paylaş
 

Fransa’da Şanzelize Caddesi yakınlarında kalaşnikoflu saldırı gerçekleştirildi. Olayda 1 polis hayatını kaybetti. 2 polis yaralandı.

Paris’te silahlı saldırının gerçekleştirildiği Şanzelize Caddesi trafiğe kapatılarıken olayda 1 polisin öldüğü 2 polisin ise yaralandığı belirtildi.

SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ
Ayrıca saldırganın da öldürüldüğü bilgisi verildi.

Bölgedeki tüm metro istasyonları kapatılırken bölgede operasyonların sürdüğü de gelen bilgiler arasında.

GÖRGÜ TANIĞI: ARAÇTAN İNEN SALDIRGAN POLİSE ATEŞ AÇTI
Bir görgü tanığı verdiği ifadede “Araçtan inen bir saldırgan elindeki kalaşnikof tüfekle polise ateş açmaya başladı.” dedi.

FRANSIZ POLİSİ: BÜYÜK İHTİMALLE TERÖR SALDIRISI
Paris Polisi ‘büyük ihtimalle terör saldırısı’ olduğunu şimdiden belirtti.
Bu arada Fransız İçişleri Bakanı Pierre-Henry Brandet BFMTV’ye saldırganın polislere arabayla yaklaşıp otomatik silahını polis aracına yönelttiğini açıkladı.

FRANSIZ POLİSİ: HALK BÖLGEDEN UZAK DURSUN
Polis, Kanadalı CBC kanalıyla saldırının 2 kişi tarafından gerçekleştirildiği bilgisini paylaştı. Fransız polisi diğer saldırgan için halkın bölgeden uzak durması gerektiğini söylüyor.

SALDIRIYI DEAŞ ÜSTLENDİ
Saldırıyı terör örgütü DEAŞ’ın üstlendiği bilgisi geldi.

Başbakan Bernard Cazeneuve ile Elysee Sarayı’nda yaptığı toplantının ardından, basına bir açıklama yapan Hollande, olayda bir polisin hayatını kaybettiğini, iki polisin yaralandığını, saldırganın ise vurularak, öldürüldüğünü belirtti.

HOLLANDE: TERÖRİST EYLEM OLDUĞUNA İŞARET EDİYOR
Olayın ardından bölgenin güvenlik koridoruna alındığını ve bölgedeki insanların tahliye edildiğini anlatan Hollande, “Olayla ilgili ilk bilgiler, olayın bir terörist eylem olduğuna işaret ediyor.” ifadesini kullandı. Paris Savcılığı Terör Ofisi’nin konuyla ilgili soruşturma başlattığını aktaran Hollande, saldırganın amacı konusunda ve saldırgana yardım eden kişiler olup olmadığı yönünde, araştırma yapıldığını vurguladı.

Ülkedeki bütün güvenlik birimlerinin birlik içinde hareket ettiğine işaret eden Hollande, cumhurbaşkanı seçimi süreci içerinde bulunulduğu için aşırı ölçüde dikkatli olduklarını kaydetti.

HOLLANDE: GÜVENLİĞİMİZ TEHLİKEDE
“Güvenliğimiz tehlikede” diyen Hollande, güvenlik görevlilerinin görevlerini yapmaları için herkesin elinden gelen desteği vermesini istedi. Hollande, herkesin korunmasını sağlamak için bütün önlemlerin alınacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Hollande, konuyu ele almak için güvenlik konseyi toplantısı yapılacağı bilgisini paylaştı.

Fransa’da cumhurbaşkanı seçiminin ilk turu bu pazar günü gerçekleştirilecek.

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Yönelik E-ticaret Sitesi Miss Ageless Açıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.