FOTOMAÇ'A SERT TEPKİ..! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

FOTOMAÇ’A SERT TEPKİ..!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırmaspor’un sahasında oynadığı ve 2-0 lık skorla galip geldiği Samsunspor maçı sonrası ulusal basında yayın yapan spor gazetesi Fotomaç’ta çıkan maç haberinde Bandırmaspor arması yerine Balıkesirspor logosu kullanılması tüm camiayı çileden çıkarttı.

Yapılan yanlışın Bandırma’da fark edilmesi sonrası sosyal medyada taraftarlar Fotomaç’a sert tepki gösterirken Bandırmaspor Yönetiminden de açıklama gecikmedi. Bu sabah saatlerinde  Bandırmaspor Kulüp Binasında Olağanüstü olarak düzenlenen basın toplantısında Basın Sözcüsü Bilgen Süngü açıklamalarda bulunarak Fotomaç gazetesinin bu yanlışına tepki gösterdi.

Bilgen Süngü Yaptığı açıklamada, ” 1965 yılında Bandırmaspor Kulübü Kurulduğunda henüz kurulmamış bir kulüple karıştırılmamız mümkün değildir. Profesyonel düzeyde ulusal basında gazete çıkaran bir kuruluşun mesleğini dikkatsiz ve ihmalkar sorumluluk bilincinden yoksun şekilde yaptığını görmek Yüce Türk milleti adına üzüntü ve endişe vericidir. Ayrıca Fotomaç gazetesi yapmış olduğu hatadan dolayı tüm meslektaşlarını zan altında bırakmaktadır. 51 yıllık kulübümüzün arma aşkına yapılan bu saygısızlığı hiç bir şekilde kabul etmiyoruz ve hiç bir zaman kabul etmeyeceğiz.

Ulusal düzeyde yayın yapan Fotomaç gazetesinin Bandırmaspor’umuza karşı tavır almaya çalıştığı kanaati oluşmuştur. Çünkü tekrarlayarak aynı hataları yapmalarını başka şekilde adlandırmak mümkün değildir. Bu yapılan hatanın bilinçli olarak yapıldığı düşüncesini ortadan kaldırmak yine söz konusu gazetenin sorumluluğu altındadır. Ayrıca durum çok hassas ilişkiler üzerinde dengelenen iki kulübün karşılaştırılmasıdır ki Bandırma halkının taraftarlarımızın hassasiyetinin tetiklenerek gergin bir ortam oluşması için mi bu tip bir harekete girişilmiştir sorusunu da akıllara getirmektedir. Bandırma ve Bandırmaspor yok mu sayılıyor sorusunu da beraberinde akıllara getirmektedir. Ulusal düzeyde yayın yapan bir gazetenin böyle bir hatayı nasıl yapmış olduğunu anlayamıyoruz ve Fotomaç gazetesinin tekzip yayınlayarak camiamızdan özür dilemesini bekliyoruz. Bunsan sonra da yayınlarında daha dikkatli olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.