FETÖ/PDY DURUŞMALARI BANDIRMA'DA BAŞLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

FETÖ/PDY DURUŞMALARI BANDIRMA’DA BAŞLADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan Bandırma FETÖ/PDY davasına 27 Nisan 2017 Perşembe günü saat 09:30’da başlandı. Bandırma’da tutuklu bulunan 33 kişi Balıkesir Adliyesine götürülerek ifadeleri alınmaya başlandı.

Duruşma 2 gün sürecek

Duruşmanın ilk gününde tutuklu bulunan sanıkların ifadeleri alındı. Duruşmanın ikinci gününde ifadeleri alınan 33 kişinin tutukluluklarının devamına veya serbest bırakılmalarına karar verilecek.

Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) Bandırma’da büyük operasyon yapılmıştı. FETÖ ile bağlantısı olan aralarından iş adamı, yönetici, kamu görevlisi, akademisyen ve gazetecilerin bulunduğu 33 kişi gözaltına alınarak cezaevine konulmuştu.

Fethullahçı Terör Örgütü‘ne yönelik yurt genelinde başlatılan operasyonlardan TSK’dan devletin tüm kadrolarına kadar geniş çaplı bir operasyon düğmesine basılmıştı. Operasyonlarda FETÖ’ya finansal destek sağlayan iş adamları ile medya kanadından da önemli isimler hakkında gözaltı kararı yanı sıra tutuklamalarda oldu. Balıkesir’de iş adamlarına yönelik operasyon sonrasında Bandırma’da FETÖ‘ya yönelik kapsamlı bir operasyon yapıldı. Aralarından iş adamları, yönetici, kamu personeli, akademisyenlerin bulunduğu çok sayıda kişi cezaevine konulmuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.