FETÖ, TÜRKİYE'YE GELECEK, HESABINI VERECEK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

FETÖ, TÜRKİYE’YE GELECEK, HESABINI VERECEK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde konuştu.

Başbakan Yıldırım konuşmasına, “Bu Vatan Kimin” adlı şiirin, “Bu vatan, toprağın kara bağrında / Sıradağlar gibi duranlarındır / Bir tarih boyunca onun uğrunda / Kendini tarihe verenlerindir / Ardına bakmadan yollara düşen / Şimşek gibi çakan, sel gibi coşan / Huduttan hududa yol bulup koşan / Cepheden cepheyi soranlarındır.” dizelerini okuyarak başladı.

İstanbul’un bir kez daha tarih yazdığını ifade eden Yıldırım, “29 Mayıs 1453’te Sultan Fatih şehre girdiğinde ne kadar heyecanlıysa bugün o kadar heyecanlısın.” ifadesini kullandı.

“16 Mayıs 1919’da, Gazi Mustafa Kemal’in Bandırma vapuruyla İstanbul’dan ayrılırken ne kadar umutluysa bugün milletimiz o kadar umutludur.” diyen Yıldırım, şöyle konuştu:

“30 Mayıs 1919’da Sultanahmet Meydanı’nda İzmir’i işgal eden düşmana karşı ne kadar cesursa, milletimiz bugün de o kadar cesurdur. 6 Ekim 1923’te ‘geldikleri gibi giden’ düşmanın arkasında ne kadar coşkuluysa bugün de o kadar coşkuludur, Türk milleti. 27 Mayıs 1994, bir Türkiye sevdalısı, bir yiğit adamı, bir Kasımpaşalıyı seçerken ne kadarsa güzelse İstanbul, o kadar güzelsin bugün. Seni yürekten selamlıyorum, ey aziz milletim. Her bir semti, sokağı, her bir haneyi gönülden selamlıyorum. Bütün şehitleri ama bugün bizim burada toplanmamıza vesile olan 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi kalpten selamlıyorum.

Bugün aramızda bulunan kahraman şehitlerimizin ailelerini yürekten selamlıyorum. İstanbul’u düşmana teslim etmeyen, kimi hastanede, kimi evinde, kimi aramızda olan kahraman gazilerimizi selamlıyorum. Sayın Cumhurbaşkanım, 15 Temmuz’da bu milletin önüne geçtiğiniz için, dik durduğunuz için, bu milleti son 100 yüzyılın en büyük tehlikesinden kurtardığınız için diklenmeden dik durduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum, sizleri selamlıyorum.”

Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanını ve bütün Cumhuriyet Halk Partisi mensuplarını, darbenin ilk saatlerinde, milli iradeden yana net tavır koydukları için yürekten selamlıyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin değerli Genel Başkanını ve bütün ülkücü kardeşlerimi ilk andan itibaren hükümetimizin yanında, Cumhurbaşkanımızın yanında sarsılmaz bir demokrasi savunucusu olduğu için yürekten selamlıyorum. AK Parti’li kardeşlerim, CHP’li, MHP’li kardeşlerim, ismini sayamayacağım kadar çok olan her siyasi görüşten, her kesimden değerli vatandaşlarım, bu muhteşem kardeşlik tablosunu bugün bize yaşattığınız için, bizi buraya getirttiğiniz için hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Milletim adına teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Başbakanlık

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.