FETÖ DAVASINDAN YARGILANAN İSMAİL YAVAŞÇA TAHLİYE EDİLDİ!! | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

FETÖ DAVASINDAN YARGILANAN İSMAİL YAVAŞÇA TAHLİYE EDİLDİ!!

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Balıkesirde Fetö Davasında İş adamlarının yapılan yargılanmasında Yavaşçalar silah ve mühimmat fabrikalarının sahibi ünlü iş adamı İsmail Yavaşça 2. Duruşma sonunda tahliye edildi.Balıkesir’de büyük tartışmalara sebep olan Yavaşçalar operasyonunda bir kesim Yavaşçaların Pkk ya mühimmat sattığını iddia ederken diğer bir kesim ve Yavaşçalar Grubu bu fabrikalara yapılan operasyonun, Türkiye’ye yapıldığı ve Fabrikaların asıl Fetöcüler tarafından ve yabancı şirketlerce ele geçirilmesinin gayretleri olduğunu savunuyorlardı.
Duruşma Savcısı Miraç Ali Güneri ,İsmail Yavaşca ve Ethem Yavaşça dışında diğer tüm sanıkların tahliyesini istedi.Bu talebe mahkeme heyeti uymadı.Kezban Hatemi’nin savunduğu İsmail Yavaşça’nın dışındaki diğer sanıkların tutukluluğunun devamına karar veren heyet duruşmayı 19 Nisan 2017 tarihine erteledi.
15 Tem­muz darbe gi­ri­şi­mi­nin ar­dın­dan Fe­tul­lah­çı Terör Ör­gü­tü ile bağ­lan­tı­lı ol­du­ğu id­di­asıy­la tu­tuk­la­nan ünlü iş adamı İsmail Ya­vaş­ça, tahliye oldu. Ope­ras­yon son­ra­sı Ya­vaş­ça­la­ra ait Ka­vak­lı’daki mü­him­mat fab­ri­ka­sı­na önce kay­yum atan­mış ar­dın­dan yö­ne­tim TMSF’ye geç­miş­ti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.