EYÜP İL: BAŞKANLIK İÇİN GİZLİ OYLA SEÇİM İSTİYORUZ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

EYÜP İL: BAŞKANLIK İÇİN GİZLİ OYLA SEÇİM İSTİYORUZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

14 Temmuz 2021 Çarşamba günü yapılacak Bandırma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin genel kurulunda başkanlığa adaylığını koyan Bandırma Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanı Eyüp İl, basın toplantısı düzenledi.

İl, kooperatifin mevcut başkanı Niyazi Güler’in, “Onun söylediklerinin yüzde 99’unu çürütmezsem, aday olmam” sözlerine şu yanıtı verdi:

“Göreve geldiğimizde yerine getireceğimiz 6 vaadimiz var. Bunlardan biri, kooperatifimize yeni bir bina kazandırmaktır. Diğerleri arasında, bin 400 olan ortak sayımızı 3 binlere çıkarmaktır. Yine ortaklarımıza, kredi çekme kolaylığı tanıyarak, eski parayla 200 trilyon plâsman dağıtmak istiyoruz. Niyazi Güler, yerine getirme sözünü verdiğimiz bu vaatlerimizi mi çürütecek, anlamıyorum.”

Niyazi Güler’e, “Büyük lokma ye, büyük konuşma” diye seslenen İl, şunları söyledi:

“Ben, göreve gelirsem yapacaklarımı anlatıyorum. Kimseyi suçlamıyorum. Yalan söylemiyorum. Genel kurulun saygılı ve seviyeli geçmesini istiyorum. Çünkü biz, mahalleye kabadayı seçmeyeceğiz, yönetici seçeceğiz. Ancak Niyazi Güler, ortalığı germeye çalışıyor. Bunu doğru bulmuyorum.”

İl, Bandırma’dan, Ahmet Sivaslı’nın başkanlığındaki Edincik Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi’ne 330 ortağın geçtiği iddiasını da tekrarladı.

GİZLİ OYLA SEÇİM İSTİYORUZ

Eyüp İl, genel kurulda yönetim kurulu seçimlerinin gizli oyla yapılmasını istediklerini belirtirken, “Biz, genel kurulun, Kurban Bayramı sonrasında yapılmasının daha uygun olacağını düşünüyorduk. Çünkü birçok esnafımız, Kurban Bayramı öncesinde yoğun işleri olacağından, genel kurula gelemeyebilir. Ayrıca, o bölgedeki trafik ve ulaşım keşmekeşi nedeniyle genel kurulun Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası salonunda yapılması da doğru bir seçim değil” dedi.

Bir önceki yazımız olan 34 YILLIK HAYAL GERÇEK OLDU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.