"EVDEKİ YABANCILAR" BANDIRMA'DA | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“EVDEKİ YABANCILAR” BANDIRMA’DA

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında Bandırma Sinema Kulübü iş birliği ile her ay düzenlenen bağımsız film gösterimleri devam ediyor.

Yönetmeliğini Dilek Keser ve Ulaş Güneş Kacargil’in yaptığı Evdeki Yabancılar isimli sinema filmi Bandırmalı sanatseverlerle buluşuyor. Bandırma Belediyesi ve Bandırma Sinema Kulübünün ortaklaşa düzenlediği organizasyon, 17 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Barış Manço Kültür merkezinde gerçekleşecek.

1990’lı yıllarda Ege bölgesindeki küçük bir sahil kasabasında geçen hikaye, mübadele döneminde doğup büyüdüğü yerden ayrılıp Yunanistan’a göç etmek zorunda bırakılmış yaşlı bir Rum kadını olan Agapi’nin dokunaklı hikayesine odaklanıyor. Agapi yıllar sonra 80’li yaşlarına geldiğinde yıllar önce bırakmak zorunda kaldığı evini aramaya koyuluyor. Yanına genç torunu Elpida’yı da alarak Ege’ye gelen Agapi eski evini bulsa da ev artık başka birine aittir. Yaşar isimli 30’lu yaşlardaki yeni ev sahibi ve Agapi arasında paylaşılamayan ev hem geçmişini arayan bir kadını hem de geleceğini kurtarmak isteyen bu adamı ortak noktada buluşturuyor.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.