foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ETİ MADEN İŞÇİLERİ ARABULUCUDA

eti maden
Paylaş
 

Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanlığı ve Eti Maden İşletme Müdürlüğü arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma çıkmadı. Görüşmeler arabulucuya gitti.

Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Ocak 2017 tarihinden buyana Petrol İş Sendikası ve Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürlüğüne bağlı işyerlerindeki 550 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşmanın çıkmaması üzerine görüşmelerin arabulucuya gittiğini söyledi.

Toplu sözleşmenin 75 maddeden oluştuğunu açıklayan Kayan, “Bugüne kadar yapılan 5 oturumda iş verenle 58 madde üzerinde uzlaşırken ekonomik kazanımları içeren 17 madde üzerinde uzlaşamadık. Bu gelişmelerden sonra toplu sözleşme görüşmeleri arabulucuya gitti. Arabulucudan da uzlaşı çıkmaması halinde sendika olarak eylem sürecini başlatacağız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.