ETİ MADEN BOR'UN BİTKİLER ÜZERİNDE ETKİSİ TOPLANTISINI DÜZENLEDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ETİ MADEN BOR’UN BİTKİLER ÜZERİNDE ETKİSİ TOPLANTISINI DÜZENLEDİ

Paylaş
 

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, “Bor’un Bitkiler Üzerindeki Etkisi” konulu tanıtım ve bilgilendirme organizasyonunu, Grand Asya Hotel Konferans Salonunda gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan program da Eti Maden ve Etidot-67 tanıtımı yapıldı.

Bandırma Bor ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürü Münir Yahşi, açılış konuşmasında Etibank’ın, 50 yıl önce Bandırma’da başlayan yolculuğunun devam ettiğini ve bugün itibarıyla bor grubu ürün çeşidinin 9 adede ulaştığını söyledi. Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünün 2017 yılını üretim, satış ve kar rekorları ile tamamladığını söyleyen Yahşi, üretilen bor ürünlerinin tarımda kullanımının hızla arttığını, bu kapsamda tarımsal verimi ve ürün kalitesinin artırma konusunda önemli fırsatlar sunan Etidot-67 borlu gübre ürününe olan talepleri karşılamak amacıyla 2018 yılında 2. Etidot-67 fabrikasının inşaatına başlanacağını belirtti. Ayrıca, bitkiler için gerekli olan mikro besleyicilerden biri olan Bor’un, maliyetinin düşük getirisinin yüksek olduğunu belirtmiştir.

Toplantıya Ak Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı ve Kaymakam Günhan Yazar, Eti Maden Genel Müdür Yardımcısı Özgür Saç, Ak Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı ve meclis üyesi Ahmet Okbay, Petrol-iş Sendika Başkanı İsmail Kayan’da katıldı.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. Aydın Güneş sunum yaptı. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden ise Prof. Dr. Sait Gezgin sunumunu yaptı.

Daha sonra toplantıya katılanlar fabrikayı gezerek incelemelerde bulundular.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.