foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ESNEK FATURA UYGULAMASI, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ %20 ARTTIRDI

foto
Paylaş
 

LİMAK ULUDAĞ ELEKTRİK MÜŞTERİ MEMNUNİYET PROJELERİ İLE BORÇTAN KESİM SAYISI %20 AZALDI
2017 yılını müşteri memnuniyeti yılı ilan eden Limak Uludağ Elektrik, geliştirdiği yenilikçi projeleriyle borçtan enerji kesme oranını geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 20 azalttı.
Enerji sektörünün öncü firması Limak Uludağ Elektrik; 2017 yılında hayata geçirdiği Esnek Fatura uygulaması ile müşteri memnuniyetini arttırıyor. Müşterilerden gelen talepleri titizlikle değerlendirdiklerini ifade eden Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac; Türkiye’de enerji sektöründe bir ilk olan Esnek Fatura uygulamasıyla geçen seneye oranla ihbar gönderim adedi ve borçtan dolayı enerji kesim sayısının yüzde 20 azaldığını vurguladı.
Ali Erman Aytac; konuyla ilgili şunları söyledi. “Esnek Fatura uygulaması ile müşterilerimiz faturalarının son ödeme tarihlerini kendileri belirleyebiliyorlar. Fatura son ödeme tarihleri mevzuata göre sayacın okunduğu güne 10 gün ilave edilerek tespit edildiği için memur, emekli veya diğer ücretli çalışanların maaş ödeme tarihlerine denk gelemeyebiliyordu. Esnek fatura ile tüm mesken müşterilerimiz fatura son ödeme tarihlerini kendileri belirleyebiliyor ve geç ödeme kaynaklı olarak yansıyan gecikme zammı, elektriğin kesilmesi gibi sıkıntılar bu uygulamamız sayesinde otomatik olarak ortadan kalkmış oldu.
Ayarlanabilir Fatura Alt Limiti
Müşterilerinin fatura alt limitlerini belirleyebileceklerine dikkat çeken Ali Erman Aytac; “Özellikle evlerini yazlık ya da kışlık olarak kullanan müşterilerimiz; fatura alt limiti uygulamasını tercih ediyorlar. Çünkü belirli dönemlerde evlerde bulunmadıklarında buzdolabı, derin dondurucu gibi beyaz eşyaların tüketimi nedeniyle düşük de olsa faturalar oluşabiliyor. Bunları takip ve ödeme zor olabiliyor. Ayarlanabilir Fatura Alt Limiti ile özellikle yazlık ve kışlık evleri olan müşterilerimizin küçük faturalar sebebiyle yaşadığı sıkıntılar ortadan kalkıyor” dedi.
Düzenli Fatura Ödeyene Ayrıcalık
Müşterilerini ödeme alışkanlıklarına göre segmente ettiklerini ve elektrik faturalarını düzenli olarak ödeyen müşterilerine ayrıcalık tanıdıklarını vurgulayan Aytac; “Faturasını düzenli olarak ödeyen müşterilerimiz, unutma, otomatik ödeme talimatında yaşanan sorunlar, hesapta para olmama gibi nedenlerle fatura ödemesini geciktirseler dahi elektriği kesilmiyor ve kesme –bağlama ücreti alınmıyor. Faturasının son ödeme tarihi geçtiğinde bu durum müşteriye otomatik arama, SMS ile hatırlatılıyor. Müşterilerimiz fatura ödemelerini düzenli yapmaya devam ettiği müddetçe uygulamadan faydalanmaya devam edebiliyor” ifadelerini kullandı.
Uygulamadan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki tüm konut müşterileri ile elektriğini Limak Uludağ Elektrik’ten alan diğer şehirlerdeki konut grubundaki serbest tüketiciler yararlanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.