ESNAFLIK BELGESİ İÇİN SINAVA GİRDİLER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ESNAFLIK BELGESİ İÇİN SINAVA GİRDİLER

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Kahveciler Odası, kapsam dışı meslek dallarında hizmet veren üyelerine yönelik esnaflık belgesi sınavı düzenledi.

Hasanbaba Çarşısı ESOB Toplantı Salonu’nda içerisinde antikacılık, kafeterya, internet salonu, düğün salonu, çay ocağı, birahane, playstation, kahvehane, pet shop, organizasyon, spor salonu, av bayii, halı saha, danışmanlık ve bulmaca evi gibi meslek dallarından 300 üyenin katıldığı sınavı başarıyla geçen üyeler esnaflık belgesi almaya hak kazanacak. Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir 11.00 ve 13.00 saatlerinde farklı meslek üyelerinin katıldığı sınavda üyelere başarılar diledi. Kahveciler Odası Başkanı Bülent Bilir üyeler ile yakından ilgilendi, sınav hakkında bilgi verdi ve konuşma yaptı.
Başkan Bilir “Ustalık kapsamında olmayan mesleklerde verilen esnaflık belgesi ile ilgili olarak playstation, çay bahçesi, kahvehane, cafeterya, internet salonu, spor salonu, halı saha, çay ocağı ve diğer mesleklerde faaliyet gösteren üyelerimiz esnaflık belgesi almak için sınava girdiler. Bu sınav çok önemli. Sınava girip başarılı olan üyelerimiz belge almaya hak kazanırken, sınava girmeyen üyeler ise daha sonra belge alabilmek için 3 yıl çıraklık, kalfalık ve ustalık eğitimine tabii tutulduktan sonra belge alabilecekler” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.