Eskişehir’de En Güzel Gezilip Görülecek Yerler ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eskişehir; Türkiye’nin en yaşanılası şehirlerinin başında gelir. Hatta, geçmiş yıllarda bu özelliğiyle Avrupa’da dahi gündem olmuştur. Bunun yanı sıra, düzenli bir şehirdir. Öğrenciler ve memurlar için ideal özellikler vaat eder. Konumu oldukça iyidir. Ulaşım seçenekleri gelişmiştir. Sonuç olarak, Türkiye’nin farklı bir şehrini gezip görmek isteyenlere hitap eder.

Eskişehir; kendisini her alanda olduğu gibi turizmde de geliştirdi. Tıpkı Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki çoğu şehir gibi önemli bir turizm merkezi olmaya başladı. Ziyaretçilerine her geçen gün daha çok şey sunan Eskişehir; konaklama seçenekleri ile de göz dolduruyor. Eskişehir otelleri; bu şehre gelmeyi düşünen her insanın bütçesine ve ihtiyaçlarına hitap edecek özellikler taşıyor.

Eskişehir’de Ne Yapılır?

Günün birinde siz de Eskişehir’e gittiyseniz aşağıdaki yerleri gezip görmeden bu şehirden dönmemelisiniz.

  • Odunpazarı Evleri: Odunpazarı; Eskişehir’in tarih kokan yerlerinden birisidir. Bilhassa Odunpazarı’ndaki evlerin ihtişamına hayran kalacaksınız. Şehre gelen yerli ve yabancı turistlerin ilk adresi olan bu evlerin önünde fotoğraf çektirmelisiniz. Ayrıca, Odunpazarı’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer aldığını da ifade etmeliyiz.
  • Porsuk Çayı: Eskişehir’de denizin olmadığını herkes bilir. Ancak, Porsuk Çayı; bu eksikliği giderecek kadar güzeldir. Şehrin tam ortasından geçer. Gören herkesi kendisine hayran bırakması söz konusudur. Hatta, Porsuk Çayı için Venedik benzetmesi dahi yapılır. Ayrıca, burada tıpkı Venedik’te olduğu gibi gondol ve bot turu yapılabilir. Ortalama 3-4 kişinin bindiği bu gondollar sayesinde harika bir deneyim yaşanabilir.
  • Sazova Parkı: Eskişehir’e geldiğiniz takdirde her dakika farklı bir şaşkınlık yaşayacaksınız. Hatta, neden daha önce buraya gelmedim diye kendinizi sorgulayacaksınız. Size bu şaşkınlığı yaşatacak yerlerden birisi de Sazova Parkı! 400 bin m2’lik bir alana inşa edilmiştir. Bünyesinde Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi başta olmak üzere çok sayıda önemli yer barındırır. Bu özelliğiyle hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eder.
  • Balmumu Heykeller Müzesi: Varlığına hayran kalacağınız yerlerden birisi de Balmumu Heykeller Müzesi! Siyaset, sinema, tiyatro ve iş dünyasına ait önemli ve popüler kişilerin heykellerinin sergilendiği bu müzede vakit geçirmek vereceğiniz en doğru kararlardan birisi olacak.

En İyi Eskişehir Otelleri

Eskişehir otelleri; tıpkı şehrin kendisi gibi son derece kaliteli! Bu otellerde hayatınızın en iyi konaklama deneyimini yaşayabilirsiniz. Gelin, en iyi Eskişehir otelleri listesine yakından bakalım!

  • Turunç Eskişehir Otel: 130 odalı bu otelin lüks Eskişehir otelleri kategorisinde yer aldığını söyleyebiliriz.
  • Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal: Bilhassa bazı hastalıklarına çare bulmak isteyenlerin bir numaralı adresi olan bu otel; aynı zamanda Türkiye’nin en iyi termal otellerinden birisi!
  • Divan Express Eskişehir: 110 farklı odası ile fark yaratan bu otel kaliteli hizmet veren Eskişehir otelleri listesinde olmayı fazlasıyla hak ediyor.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Ucuz Bilet Bulmanın 8 Yolu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Eskişehir’de En Güzel Gezilip Görülecek Yerler ?

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x