"ESKİMEYEN DEĞERLER" ÖDÜLLENDİRİLDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

“ESKİMEYEN DEĞERLER” ÖDÜLLENDİRİLDİ

Paylaş
 

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Burhaniye’de düzenlediği IAAF Çocuk Atletizmi projesi sertifika töreni ve proje içinde yer alan “Eskimeyen Değerlerimiz” ödül töreni ile son buldu. Ödül töreninde spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ve Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal da ödül aldı.

Burhaniye Kaymakamlığı Himayesinde, 5-6 Ocak tarihlerinde, Burhaniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Çocuk Atletizmi Projesi sonlandı. 6 Ocak Cumartesi günü “Geçmişine Değer Vermeyenler Geleceklerine Yön Veremezler” diyerek Balıkesir bazında Türk Atletizmine katkı verenleri “Eskimeyen Değerlerimiz” olarak ödüllendiren federasyon katılımcılara da sertifikalarını verdi.

ÜNLÜ ATLET İSMAİL AKÇAY BUHANİYE’DEYDİ

Balıkesir’in yetiştirdiği, ulusal ve uluslararası en ünlü ve başarılı maraton atletlerinden olan İsmail Akçay, eskimeyen değer olarak törende ilk sırada ödülünü aldı. İlk olarak özgeçmişi kısaca okunan İsmail Akçay atlet hayatında yaşadıklarını ve başından geçen ilginç hikâyeleri katılımcılar ile paylaştı. 20 yaşında spor hayatına başladığını ancak çok çalışarak maraton şampiyonu olduğunu belirten Akçay ben burada bulunan öğreticilerimize tek söyleyeceğim şey çocuklara karşı duyarlı olmanız herkes yapabilir yeter ki disiplinli çalışsınlar dedi. Ödülünü Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner’in elinden alan İsmail Akçay organizasyona ev sahipliği yaptığı için spora verdiği destekten dolayı Kaymakam Öner’e teşekkürlerini sundu.

KAYMAKAM ÖNER ÖDÜLÜNÜ EŞİNİN ELİNDEN ALDI

Eskimeyen Değerler’de Akçay’dan sonra Kaymakam Öner Ödülünü almak üzere sahneye geldi. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve ülkemizin geleceği daha iyi olsun diye gayret eden ve bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz diyen Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner “ilçemizde çok değerli hocalarımız ve öğreticilerimiz var onlar birlikte çalışmaktan çok mutlu ve gururluyum. Valimiz himayesinde devam eden BENGİ projesi kapsamında yürüttüğümüz projelerde öğretmenlerimiz çok özverili ve bir o kadar istekliler çocuklarımız için yapılan her şeyde biz varız” dedi. Ödülünü eşi Mine Öner’den alan Kaymakam Öner Federasyona da bu proje için teşekkürlerini sundu.

BELEDİYE SPORDA YAKLAŞIK 600 LİSANSLI SPORCU İLE FAALİYET GÖSTERİYORUZ

Kaymakam Öner’den sonra Eskimeyen Değer olarak ödülünü almak için sahneye Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal geldi. Ödülün kendisi bir sürpriz olduğunu belirten Başkan Uysal “spora ve sporcuya verdiğimiz destler herkesin malumu. Çocuklarımızın ve gençlerimizin spora yönelmeleri, sporu yaşam tarzı haline getirmeleri bizim için önemli… İlçemizde bulunan tüm spor faaliyetlerine destek verdiğimiz gibi Belediye Spor bünyesinde de yaklaşık 600 lisanslı sporcu ile değişik branşlarda faaliyet gösteriyoruz” dedi. Ödülünü Prof. Dr. Doğan Demirhan elinden alan Başkan Uysal teşekkür ederek emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.