foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ESKİ MEZARLIK TEMİZLENİYOR

eski mezarlık
Paylaş
 

Yabani çalılar ve otlar nedeniyle kötü bir görüntü oluşturan Bandırma’nın eski mezarlığı, Belediye ekiplerimiz tarafından temizlenerek ıslah ediliyor.

Yürütülen ıslah çalışmalarıyla, eski kabristanlığın içi ve çevresi düzenli bir hale getiriliyor. Kabir ziyaretlerinin rahatça yapılabilmesi ve mezarlığın genel durumunun iyi görünmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında; mezarlık içerisindeki yabani ve kuru otlar biçiliyor, küçük taş kütleleri temizleniyor, ağaçlar budanıyor.

Bir toplumun manevi değerlerine, kültürüne, örf ve adetlerine değer vermedikçe batmaya mahkûm olduğunu ifade eden Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza; “Büyükşehir Yasası ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlanan mezarlıklar, Büyükşehir Meclis kararıyla Bandırma Belediyesine bırakılmıştır. Gelir getirmeyen bu birimin Bandırma Belediyesine bırakılmasını manidar bulmakla beraber en ufak bir rahatsızlık duymadan çalışmalarımızı yapıyoruz. Bandırma Şehir Mezarlığı’nın iç yollarını kaldırım yaptık. Kırsal Mahallelerimizdeki mezarlıkların yollarını ve duvarlarını onarıyoruz. Eski mezarlığımızda da temizlik çalışması yapıyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.