ESKİ DEVLET HASTANESİNİ BELEDİYE KENT MÜZESİ YAPACAK - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ESKİ DEVLET HASTANESİNİ BELEDİYE KENT MÜZESİ YAPACAK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’nın yıllardır bekleyen sorunlarını çözme ve  projelerini gerçekleştirme iddiasıyla göreve gelen Başkan Tolga Tosun vaatlerini bir bir gerçekleştiriyor.

Zaman içinde  yerleşim alanları  içinde kaldığı için yoğun şikayet konusu olan Bandırma  Genelevi ni yıkarak tamamen kaldıran ve bulunduğu alanı  da Bandırma Belediyesine kazandıran Başkan Tolga Tosun 2  önemli projeye daha kazma vurmak üzere olduklarını  söyledi.

Bandırma’da  yıllardır  gerçekleştirilmesi sürekli ertelenen MALTA DERESİ  projesi gerçekleşiyor.

Bandırma kentinin marka değerine büyük katkı yapması beklenen  Malta Deresi Projesinin kendileri için de  iddialı bir çalışma olacağını belirten Tosun bu konuda  DSİ ile yapılan görüşmelerin bittiği  ve projeyi   Bandırma Belediyesi olarak hemen başlanarak  kendilerince yapılacağını belirtti. Halihazırda  borular içine alınan derenin kısmen üstü açılarak çevresiyle birlikte planlanan restorasyonuyla mükemmel bir kent parkı oluşturulacağını  söyleyen Tosun, projeye en kısa sürede törenle başlanacağını söyledi.

PERTEVNİYAL HASTANESİ KENT MÜZESİ OLUYOR

Bandırma kamuoyunun bir diğer acil çözüm beklediği ve sürekli  gündemde tuttuğu  tarihi  Pertevniyal Hastanesi içinde açıklama yapan Başkan Tosun   restorasyon,rölove  hazırlık ön çalışmaların  titizlikle takip edilerek hızla bitirilen  tarihi hastane binasının restorasyonuyla Bandırma’ya yakışır mükemmel bir eser kazandırılacağını ifade etti.. Valilikten ödenek gelir gelmez yapımına başlanacak. olan  Pertevniyal Hastane binasının bundan sonra  BANDIRMA’nın acil kültürel ihtiyaçlarından biri olan KENT MÜZESİ olarak Bandırma halkına hizmet vereceğini  belirten Başkan Tosun bu şekilde yörede kaybolmaya yüz tutan tüm etnoğrafik değerlerin kent kültürümüze ait eşyaların,sanat eserlerinin muhafazaya alınıp sergileneceği ve böylece  gelecek nesillere iletecek  önemli bir hizmetinde  Bandırma’ya Bandırmalılara kazandırmakla birlikte  Kent Müzesinin çevresinde yer alan  geniş alanı da yeşil  alan olarak değerlendirilerek halkımıza nefes alabilecekleri yaşam alanı ve mükemmel bir destinasyon sağlanacağının altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN 7 KİŞİ GÖZALTINDA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.