ANKET
foto-deniz1

ERSİN YAZICI : “HEPİNİZE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ”

Paylaş
 

Vali Ersin Yazıcı, 1996 yılında Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Özcan Özsoy ile 1995’te Elazığ’da Şehit düşen Astsubay Kıdemli Çavuş Ersin Erbil’in hacdan dönen annelerini ziyaret etti. Şehit anneleri Sebat Erbil ile Asiye Özsoy da, ziyaretinden dolayı Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür ettiler.
Diyanet İşleri Başkanlığının şehit yakınları ve gazileri kayıt yaptırmak şartıyla kuraya katılmadan hacca gönderdiği programdan yararlanarak kutsal topraklara giden şehit aileleri hac farizalarını yerine getirerek memleketlerine döndü.
Şehit annelerini evlerinde ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, “Allah kabul etsin” dileklerini iletti.
SADECE BELİRLİ GÜNLERDE HATIRLAMIYORUZ
Hacıların heyecanlarını paylaşan Vali Yazıcı, ” Görevi basında şehit olan Mehmetçiklerimizin değerli aileleri kutsal topraklarda Hac vazifelerini yerine getirdiler. Biz de kendilerini evlerinde ziyaret ettik. Şehit babası olmak, şehit annesi, şehit kardeşi olmak birer madalyadır. Bu anlamlı günde sizlerle yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Şehitlerimizin acısı sadece düştüğü yeri yakmıyor, şehitlerimizi sadece belirli günlerde hatırlamıyoruz. Sizler bizlere şehitlerimizin geride bırakmış olduğu birer emanetisiniz. Her zaman devlet olarak yanınızdayız. Millet olarak, şehitlerimizin aziz hatırasına her daim minnet duyacak ve onların emaneti olan bu vatanın selameti için çalışmaya devam edeceğiz.”mesajını verdi.
VATAN SEVGİSİ VE FEDAKARLIĞIN SEMBOLLERİ
Şehit yakını ve gazilere sahip çıkmanın devletin birinci görevi olduğunu, şehit yakınlarına bir emanet olarak baktıklarını vurgulayan Vali Yazıcı, ” Vatan sevgisi ve fedakarlığın sembolü kahraman gazilerimizle şehitlerimizin her zaman yanında olmak, onlara sahip çıkmak, hak ettikleri uygun yaşam koşullarını sağlamak, devletimizin öncelikli ve en önemli görevlerindendir. Aziz milletimiz, üzerinde yaşadığımız vatanımızı o kadar çok seviyor ki; vatan sevgisini iman ile bir tutuyor. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Şehit ailelerine ve gazilerimize şunu hatırlatmak istiyorum, sizlerin hizmetinizdeyiz, emrinizdeyiz hangi sorununuz olursa olsun bütün kapılarımız sizler için açıktır. Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. ” diye konuştu.
TÜM ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DUALAR ETTİK
Hac farizasını yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan Şehit anneleri de şu temennilerde bulundu; “Daha önce defalarca hacca gitmek için müracaat etmiştik, ancak şehit oğlumuzun sayesinde kutsal topraklara gitmek nasip oldu. Bizlere bu imkânı sağlayan devlet büyüklerimizden Allah razı olsun, Rabbim dileyen herkese o mübarek yerleri görmeyi oralarda ibadet edebilmeyi nasip etsin. Orada başta şehidimiz olmak üzere tüm şehitlerimize bol bol dualar ettik.” şeklinde konuştular.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.