ERSİN YAZICI: BİZ BÜYÜK BİR BENGİ AİLESİYİZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ERSİN YAZICI: BİZ BÜYÜK BİR BENGİ AİLESİYİZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Dursunbey ilçesinde düzenlenen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi etkinliğinde konuşan Vali Ersin Yazıcı, kentteki eğitim kalitesini yükseltmek için eğitimcilerle işbirliği yaptıklarını söyledi.
Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi Öğretmen Buluşmaları kapsamında Dursunbey’de okul müdürleri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Dursunbey 125.Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, kurum müdürleri, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.
BİRLİKTELİK RUHUNU YAKALAMAK ADINA GÜZEL BİR PROJE
BENGİ Projesi yürütme ekibi adına bir sunum gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, BENGİ Projesi’nin, eğitim ve öğretimin niteliğini artırıp, Balıkesir’de birliktelik ruhunu yakalamak adına güzel bir proje olduğunu belirtti.
BOYNUMUZUN BORCU OLARAK GÖRÜYORUZ
Dursunbey Kaymakamı Nurettin Yücel ise, projeye büyük önem verdiklerini söyledi.
BENGİ’nin çok yönlü bir eğitim projesi olduğunu ifade eden Kaymakam Yücel,  “Bu proje doğrultusunda ilçemizde eğitimin kalitesinin artırılması konusunda tüm projeyi biz bir görev olarak değil hayatımızın, geleceğimizin ve en önemli değerimiz olan çocuklarımızın yarınlarına ışık tutmak için bir sorumluluk bilinci ve boynumuzun borcu olarak görüyoruz.”dedi.
EĞİTİMDE SÜREKLİLİK ESASTIR
Vali Ersin Yazıcı da, hep birlikte bir sinerji oluşturup kentteki eğitim seviyesini biraz daha yukarılara çıkartmak istediklerini söyledi. Başarıyı elde edebilmek için ekip çalışmasına ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, “Başarı ekip başarısıdır. Bu ekip içerisinde yer alan birimlerimizin, çocuklarımız ve geleceğimiz için neler yapılabileceği konusunda çalışmalarda bulunacağız. Hep birlikte takım olarak bir şeyler yapmanın ve birlikte başarmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Eğitimde süreklilik esastır. Başarıların elde edilmesi için başlattığımız çalışmalarımıza, projelerimize aralıksız devam ediyoruz. BENGİ yabancı dil öğretimini, kültürel, değerler, sosyal, sportif faaliyetleri ve akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Okul olarak, sınıf olarak, birey olarak en iyisini yapma gayreti içinde olalım. Lütfen çocuklarımıza değerlerimizi öğretelim. Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor.” dedi.
BALIKESİR’DE BİR FARKINDALIK OLUŞTURACAĞIZ
Eğitimin, her alanda kaliteli insan yetiştirebilmesi için bütün dünyada kabul görmüş değerleri ve kriterleri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, ” Biz de bunları uygulama gayreti içerisinde olacağız. Projeyle aslında hedeflediğimiz bu bildiğimiz şeyleri Milli Eğitim Bakanlığımızın talimatı olarak, Bakanlık politikası olarak, eğitim politikası olarak çeşitli mevzuatlarla düzenlenmiş konuları hep birlikte tüm okullarımızda en ücra merkezimizden il merkezimize kadar her noktada aynı düzeyde aynı ciddiyet ve inançla uygulama gayretine girişeceğiz. Balıkesir’de bir farkındalık oluşturarak eğitimdeki başarımızı daha üst noktalara taşıma gayretinde olacağız. Projedeki amacımız sadece akademik başarı değil. Akademik başarı her şey değil. Hatta benim için dürüst, düzgün, etrafına güven veren, işini düzgün yapan iyi bir insan yetiştirmek her şeyin önünde. Hep beraber bu toplumda yaşıyoruz. Yetiştirdiğimiz ve toplumun çeşitli hizmetlerinde bulunan toplumun ihtiyaçlarını karşılayan fırıncısından polisine, ayakkabı tamircisinden terzisine doktoruna kadar herkes bu topluma çevresindeki insanlara hizmet üretiyor. Bu insanların hepsi dürüst olmalı. Etrafındaki insanlara güven verebilmeli, sözü senet olmalı. İnsani ve ahlaki değerleri taşıyan insanlar olmalı.”dedi.
Deneyim ve tecrübelerinden de bahseden Vali Ersin Yazıcı tüm öğretmenlere başarılar ve kolaylıklar diledi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.