ERDOĞAN'DAN TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
tolga tosun

ERDOĞAN’DAN TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK MESAJI

Paylaş
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başarıyla devam eden Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili, “Teröristleri açtıkları çukurlara gömdük, gömmeye devam ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu.

“ÇUKURLARA GÖMMEYE DEVAM”
Cumhurbaşkanı, devam eden Zeytin Dalı Harekatı’yla ilgili net mesajlar vererek, “Verilen sözler yerine getirilmedi. Arkamızdan işler çevrildi. Önce yanlışları bir düzeltecekler ki bizden talepte bulunsunlar. Olmayınca biz bir gece ansızın oraya girdik. Şimdi orada o toprakların gerçek sahipleri oturuyor. Zaten şimdi PKK’sı da DEAŞ’ı da PYD’si de gömülmeye başladı. Biz ne dedik, “Bunları açtıkları çukurlara gömeceğiz” dedik. Gömdük. Gömmeye de devam edeceğiz. Ya buraları bırakıp gidecekler veya silahları gömecekler, üzerine de betonu atacaklar.” ifadelerini kullandı.

TOPRAKLARIMIZI PARÇALAMAK İSTEYENLERE MEZAR EDERİZ HER YERİ
Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Biz 780 bin kilometrekareye, 18 milyon metrekareden geldik. Şimdi ilmik ilmik dokuyoruz, dokuyacağız. Burayı bölmek, parçalamak isteyenlere mezar ederiz her yeri, mezar. Bu devleti çok daha güçlü hale getireceğiz.

“KAHRAMANLARIMIZ OPERASYONLARLA BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRIYOR”
Şimdi de kahraman askerlerimiz işte önce Cerablus’ta, Rai’de, Bab’da, Fırat Kalkanı Harekatı’nda, şimdi de Afrin’de, İdlib’de, Kuzey Irak’taki operasyonlarda bayrağımızı dalgalandıran rüzgarı estiriyor.

“AMERİKA, TERÖRİSTLERE DESTEKLERİNDEN VAZGEÇSİN”
Terör örgütleri desteklenmekten vazgeçilsin. Bunları biz söyledik. Biz Amerika’ya dedik ki, gel Rakka’ya beraber girelim. DEAŞ’a karşı beraber mücadele verelim. Siz terör örgütü PYD, YPG ile beraber hareket ederseniz, bir başka terör örgütü ile yok edilmez. Tarih sizi bununla anacaktır dedik kendilerine. Onlara teslim edilen binlerce kamyon ve uçak dolusu silahlar verilen eğitimler inkar edilmesin, bu politikadan da derhal vazgeçilsin.

“BİZ HER TERÖR ÖRGÜTÜYLE BAŞ EDERİZ”
Bunların hepsini biliyoruz. Bizim terör örgütlerinin her çeşidi ile baş edecek imkanımız var. Yeter ki terör örgütlerinin yanında hiçbir müttefikimizin askeri ve personeli olmasın. Aynı şekilde Avrupa’ya, Amerika’ya giden teröristler korunmasın, kollanmasın. Bizden teröristleri isteyenler kendilerindeki teröristleri acaba niye teslim etmiyorlar, bunun hesabını versinler.”

Bir önceki yazımız olan HULUSİ AKAR, SURİYE SINIRINDA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.