ERDOĞAN'DAN ABD'YE TEPKİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ERDOĞAN’DAN ABD’YE TEPKİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Erdoğan, ABD’de PKK yandaşlarının olay çıkarması sonrası müdahale eden 12 korumaya tutuklama kararı çıkarılmasına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde iftar programında konuştu.

TERÖR YANDAŞLARI OLAY ÇIKARMIŞTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek için gittiği Washington ziyareti sırasında Türk Büyükelçiliği önünde terör örgütü PKK yandaşları olay çıkamıştı. Çıkan olaylara Erdoğan’ın korumaları müdahale etmişti.

Ardından ABD Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarını suçlayarak 12 koruma hakkında tutuklama kararı çıkardı.

“BU NASIL BİR HUKUKTUR”
“Benim korumalarımdan 12 tanesi için tutuklama kararı çıkarmışlar. Bu nasıl bir yasadır, bu nasıl bir hukuktur? Bu korumalar, beni korumayacaksa niçin bunları ben yanımda Amerika’ya götürüyorum? Amerika’nın Hans’ı ile George’u ile mi kendimi koruyacağım?”

“BENZER BİR ŞEY TÜRKİYE’DE YAPILMIŞ OLSA..”
“Amerikadayım, PKK terör örgütü, FETÖ’cüler hep birlikte birleştiler, 40-50 metre mesafede şahsıma karşı orada gösteri yapıyorlar. Amerikan polisi hiçbir şey yapmıyor, dokunmuyor. Acaba benzer bir şey Türkiye’de yapılmış olsa tavır ne olur, düşünebiliyor musunuz? Hiçbir şey yapmadıkları gibi onlara karşı müdahalede bulunan oradaki bizim soydaşlarımız, vatandaşlarımızdan iki tanesini içeri almışlar dün. Böyle şey olabilir mi?”

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.