ERDOĞAN: TERÖRİSTLER SÜREÇTEN DIŞLANMALI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
tolga tosun

ERDOĞAN: TERÖRİSTLER SÜREÇTEN DIŞLANMALI

Paylaş
 

Soçi’deki Suriye zirvesinde 3 lider ortak açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan net mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi’de Sanatoryum Rus’ta, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye konulu üçlü zirvenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

“TERÖRİSTLER SÜREÇTEN DIŞLANMALI”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Terörist unsurların süreçten dışlanması, Türkiye olarak önceliklerimiz arasında yer almaya devam etmektedir.” dedi.

“TERÖRİSTLERLE AYNI ÇATI ALTINDA OLMAMIZI KİMSE BİZDEN BEKLEMESİN”
Teröristlerle aynı çatı altında olunmayacağına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu süreçte üç garantör ülkenin ortaya koydukları karşılıklı hassasiyetlere saygıyı sürdürmeleri kritik rol oynayacaktır. Suriye’nin toprak bütünlüğüyle ülkemizin milli güvenliğine kast eden terörist unsurların süreçten dışlanması önceliklerimiz arasında yer almaya devam edecektir. Bir terör örgütüyle aynı çatı altında olmamızı, bizden kimse beklememelidir. Suriye’nin toprak bütünlüğüne bağlılığımızı ifade ediyorsak, eli kanlı bir çeteyi meşru bir aktör olarak göremeyiz.” dedi.

SURİYE’DE GÜVEN ARTIRICI ÖNLEMLER
“Bugün gerçekleştirdiğimiz istişarede, Suriye’de güven artırıcı önlemlerin hayata geçirilmesinin önemini vurguladık. İnsani yardımların ihtiyaç sahiplerine engelsiz ve kesintisiz ulaştırılması, ayrıca tutukluların karşılıklı salıverilmesi dahil atılabilecek her türlü adımı gözden geçirdik. Ülkelerimiz arasındaki verimli işbirliğinin bölgeye olumlu etki yapmasını, mezhebi ayrışma riskini azaltmasını ümit ediyorum.”

Bir önceki yazımız olan KILIÇDAROĞLU ÖĞRETMENLERLE BULUŞTU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.