ERDOĞAN, SEÇİM SONUÇLARINI YORUMLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ERDOĞAN, SEÇİM SONUÇLARINI YORUMLADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

MHP Lideri Bahçeli’ye teşekkür eden Erdoğan, seçimden açık ara birinci parti çıktıklarını ancak kaybettikleri yerleri de göz önünde bulunduracaklarını söyledi.

Yerel seçimleri İstanbul’dan takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sonuçları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Türkiye, seçimleri olgunluk içinde tamamladı. Milletimiz yüksek bir katılım gösterdi. Sonuçların hayırlı olmasını diliyorum.

Şekillenmeye başlanan sonuçlara göre tüm belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, muhtarlarımızı tebrik ediyorum.

Biraz sonra Ankara’ya hareket edeceğim. Seçim sonuçlarını Ankara’da takip edeceğim.

AÇIK ARA BİRİNCİ OLDUK

AK Parti olarak 3 Kasım 2002’den bu yana açık ara 1. parti olarak çıktık. Ortağımız MHP’yle birlikte ittifaklarda da 1. olduk.

Her kazanç ve kayıp milletimizin takdiridir. Bu, kabullenilmesi gereken bir gerekliliktir.Kaybettiğimiz yerlerde yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul ederek hareket edeceğiz.

BEKA KONUSUNDA VERDİĞİMİZ MESAJLAR İYİ ANLAŞILDI

Doğu ve güneydoğudaki sonuçları çok önemli görüyorum. Bu sonuçlar, Kürt kardeşlerimizin iradelerini terör örgütlerine teslim etmeyeceğini göstermiştir. Beka meselesi konusunda verdiğimiz mesajın gayet iyi algılandığını görüyorum.

ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ

Milletimizin birliğini, beraberliğini bozarak ülkemize diz çöktürmeye çalışanlara karşı, 81 ilimizdeki vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonraki seçimler 2023 Haziran’ında olacaktır. Artık sık sık seçimlerle iç içe olmayacağız. Önümüze bakacağız.

EKONOMİDE REFORM DÖNEMİ

Cumhurbaşkanı olarak şahsım yürütme görevinde, vekillerimiz yasama görevinde hedefe ulaşmak için gece gündüz çalışacağız. Gündemimizde çok önemli bir reform paketi var. Ekonomide reformların hayata geçirileceği uzun bir dönem var.

Özellikle terör örgütlerine nefes aldırmadan ülkemizi huzur adası haline getirmek için çalışacağız. Ülkemizin 2023 hedeflerine ilerlemesi için adım adım çalışacağız.

BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

Cumhur İttifakı olarak çıktığımız bu yolda Sayın Bahçeli’ye, mesai arkadaşlarına, benim mesai arkadaşlarıma, partilerin ilgilerine, bütün teşkilatlarda çalışan, bu sabaha kadar da çalışacak yol arkadaşlarıma da şahsım, partim ve milletim adına teşekkür ediyorum.

ANKARA’DA BALKON KONUŞMASI

Yürüyecek çok yolumuz var, bu millete dökeceğimiz çok alın terimiz var. Biz bu yola canımızı feda etmek için koyulduk. Geceniz mübarek olsun diyorum. Ankara’ya balkon konuşması yapmak için yola çıkıyorum.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.