ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ DÜNYA BASININDA - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ DÜNYA BASININDA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Son 2 ayda ikinci kez bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rus Lider Putin’in görüşmesi, dünya basını tarafından yakından takip edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan referandumunun ardından yurt dışı ziyaretlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Rusya’ya giden Cumhurbaşkanı, Vladimir Putin ile bir araya geldi.

Son 2 ayda 2. kez bir araya gelen iki lider, olumlu mesajlar verdi. Putin, uçak kriziyle gerilen ilişkilerin artık tamamen onarıldığını ifade etti. Erdoğan ise karşılıklı ticaret hacminin daha da geliştirileceğini söyledi.

DÜNYANIN GÖZÜ BU GÖRÜŞMEDEYDİ
Erdoğan-Putin görüşmesi, dünya basını tarafından oldukça yakından takip edildi.

ALMANLAR ÇIKAR ORTAKLIĞI DEDİ
Almanya’da yayın yapan Westfälische Nachrichten gazetesi, Erdoğan-Putin buluşmasının bir çıkar ortaklığı olduğunu vurguladı.

İNGİLİZ BASINI: BUZLAR ERİDİ
İngiltere’de yayın yapan Daily Telegraph ise, söz konusu haberinde “Buzları eriten Putin ve Erdoğan, Suriye’de ‘güvenli bölgeler’ oluşturulması için birlikte çalışacak.” ifadelerini kullandı.

TİMES AÇIKLAMALARI ANLAYAMADI
İngiliz Times gazetesi ise bugünkü haberinde Putin ve Erdoğan’ın aynı fikirden bahsedip bahsetmediklerinin net olmadığını yazıyor.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.