ERDOĞAN: BAKIŞIMIZ SÖMÜRGECİLER GİBİ DEĞİL | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ERDOĞAN: BAKIŞIMIZ SÖMÜRGECİLER GİBİ DEĞİL

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye-Çad İş Forumu’nda Türk ve yabancı iş insanlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Afrika’yı hala sömürmeye devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Yıllardır Afrika’nın önce borç, şimdi de verilen ufak hibelerle sömürüldüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim bakşımız asla sömürgeciler gibi olmadı, olmayacak.” dedi.

“AFRİKA’YI PARALARIYLA SÖMÜRDÜLER”
Erdoğan, “Hani var ya ‘borç alan daha sonra da emir alır’, şimdi öyle yapmıyorlar mı dünyada? Bakıyorsunuz borç değil, güya şöyle ufak ufak hibeler veriyorlar, ardından da emirler veriyorlar. Afrika’yı böyle sömürmediler mi? Afrika’yı böyle sömürdüler. Hala da böyle sömürmeye devam etmiyorlar mı? Aynen böyle sömürmeye hala devam ediyorlar.” dedi.

“BİRLİKTE GELİŞECEĞİZ”
Birlikte gelişmeyi ve zenginleşmeyi planladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim Afrika’ya bakışımız asla daha sonra bu topraklara gelen sömürgeciler gibi olmadı, olmayacak. Afrika kıtasındaki tüm ilişkilerimizde karşılıklı saygıyı, sevgiyi, kazan kazan ilkesini temel alıyoruz. Birlikte gelişmeyi, birlikte yönetmeyi, birlikte zenginleşmeyi arzu eden bir anlayışla ilişkilerimizi geliştirmenin çabası içindeyiz.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.