foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ERDOĞAN: BAKIŞIMIZ SÖMÜRGECİLER GİBİ DEĞİL

ERDOĞAN
Paylaş
 

Türkiye-Çad İş Forumu’nda Türk ve yabancı iş insanlarına hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Afrika’yı hala sömürmeye devam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Yıllardır Afrika’nın önce borç, şimdi de verilen ufak hibelerle sömürüldüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim bakşımız asla sömürgeciler gibi olmadı, olmayacak.” dedi.

“AFRİKA’YI PARALARIYLA SÖMÜRDÜLER”
Erdoğan, “Hani var ya ‘borç alan daha sonra da emir alır’, şimdi öyle yapmıyorlar mı dünyada? Bakıyorsunuz borç değil, güya şöyle ufak ufak hibeler veriyorlar, ardından da emirler veriyorlar. Afrika’yı böyle sömürmediler mi? Afrika’yı böyle sömürdüler. Hala da böyle sömürmeye devam etmiyorlar mı? Aynen böyle sömürmeye hala devam ediyorlar.” dedi.

“BİRLİKTE GELİŞECEĞİZ”
Birlikte gelişmeyi ve zenginleşmeyi planladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim Afrika’ya bakışımız asla daha sonra bu topraklara gelen sömürgeciler gibi olmadı, olmayacak. Afrika kıtasındaki tüm ilişkilerimizde karşılıklı saygıyı, sevgiyi, kazan kazan ilkesini temel alıyoruz. Birlikte gelişmeyi, birlikte yönetmeyi, birlikte zenginleşmeyi arzu eden bir anlayışla ilişkilerimizi geliştirmenin çabası içindeyiz.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BAŞBAKAN YILDIRIM: HEPSİ BOŞ KONUŞMALAR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.