ERDEK’TE NADİR GÖRÜLEN PUHU KUŞU BULUNDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
18 Aralık 2020 tarihinde Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, Erdek İlçe Jandarma Komutanlığı, Paşalimanı Jandarma Karakol Komutanlığınca saat: 16:00 sıralarında icra edilen Önleyici Kolluk Devriyesi esnasında Poyrazlı Mahallesi Camii yakınında yorgun ve bitkin halde olduğu gözlenen doğada nadir olarak bulunan Baykuşgiller familyasının en büyüğü olan bir adet yaban hayvanı PUHU kuşu bulunmuştur.
Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı, Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığınca gerekli emniyet tedbirleri alınmak suretiyle olaya müdahale edilmiştir.
Bandırma Milli Parklar Şefliği ile koordineli olarak yapılan kontrolde; PUHU kuşunun 3,5 kg. ağırlığında olduğu, kanat açıklığının 180 cm. civarında olduğu, vücudunda herhangi bir yara bere izinin olmadığı yaşam fonksiyonlarının yerinde olduğu ancak yorgun ve bitkin halde olduğu tespit edilmiştir.
Bahse konu PUHU kuşu Veteriner Hekim Muayenesine müteakip özgür yaşam alanı olan doğaya kazandırılmak amacıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Ovaköy de bulunan hayvan barınağına teslim edilmiştir.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan EĞİT KOOP’UN 24 KASIM ÖZEL İNDİRİMİNE YOĞUN İLGİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ERDEK’TE NADİR GÖRÜLEN PUHU KUŞU BULUNDU

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x