ERDEK'TE ‘Köyümü Yaşat’ PROJESİ START VERDİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ERDEK’TE ‘Köyümü Yaşat’ PROJESİ START VERDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

köyümü yaşat‘Köyümü Yaşat’ projesi kapsamında; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden, 14 öğretim üyesi ve 37 öğrenci, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 1 öğretim üyesi ve 2 stajyer olmak üzere toplam 53 kişi Erdek’e geldi.

Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Zeliha Hale Tokay, 20 Haziran’da başlayacak olan çalışmaların,1 Temmuz tarihine kadar bitirilmesinin ön görüldüğünü söyledi. Tokay, Bursa Koruma Bölge Kurulunca tescil edilen 1 adet çeşme ve 49 adet tescilli yapının dışında, Yukarı Yapıcı Mahallesi’nde tescile değer gördükleri binalarında rölövelerinin alınacağını, böylece köy dokusuna ait bir veri tabanının oluşturacaklarını kaydetti. Tokay, bu proje kapsamında, eski ilkokul binası olarak kullanılan ve mülkiyeti Erdek Belediyesine ait taş binanın rölövesinin çıkarılarak, daha sonra restitüsyon ve restorasyon projeleri hazırlanarak belediyeye teslim edileceğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.