foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ERDEK’TE ‘Köyümü Yaşat’ PROJESİ START VERDİ

köyümü yaşat
Paylaş
 

köyümü yaşat‘Köyümü Yaşat’ projesi kapsamında; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden, 14 öğretim üyesi ve 37 öğrenci, Şehir ve Bölge Planlama bölümünden 1 öğretim üyesi ve 2 stajyer olmak üzere toplam 53 kişi Erdek’e geldi.

Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Zeliha Hale Tokay, 20 Haziran’da başlayacak olan çalışmaların,1 Temmuz tarihine kadar bitirilmesinin ön görüldüğünü söyledi. Tokay, Bursa Koruma Bölge Kurulunca tescil edilen 1 adet çeşme ve 49 adet tescilli yapının dışında, Yukarı Yapıcı Mahallesi’nde tescile değer gördükleri binalarında rölövelerinin alınacağını, böylece köy dokusuna ait bir veri tabanının oluşturacaklarını kaydetti. Tokay, bu proje kapsamında, eski ilkokul binası olarak kullanılan ve mülkiyeti Erdek Belediyesine ait taş binanın rölövesinin çıkarılarak, daha sonra restitüsyon ve restorasyon projeleri hazırlanarak belediyeye teslim edileceğini sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan DENİZDE KALP KRİZİ GEÇİREN YAŞLI ADAM HAYATINI KAYBETTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.