ERDEK'TE ÇAY BAHÇESİ İHALESİ SONUÇLANDI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ERDEK’TE ÇAY BAHÇESİ İHALESİ SONUÇLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Yapımı “Tekağaç” firması tarafından sürdürülen Erdek´teki çay bahçelerinin(kafeterya) ve önlerindeki büfelerin kiralanma ihalesi Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı´nın başkanlığındaki encümen tarafından gerçekleştirildi. İhaleye, yalnızca, Erdek´teki temizlik işlerini yürütmekte olan Tomurcuk A.Ş.´nin yönetim kurulu başkanı Hasan Arslan katıldı.

Emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemi aldığı, açık teklif yöntemiyle 10 yılık süre için peşin ödemeli yapılan ihalede, Hasan Arslan, cumhuriyet alanındaki 1 ve 2 numaralı kafeteryaları yıllık 1 milyon 560 bin, daha büyük olup meydana bakan 3 numaralı kafeteryayı 1 milyon 950 bin, 4 numaralı kafeteryayı 1 milyon 800 bin ve 5 numaralı kafeteryayı 1 milyon 20 bin liraya aldı. Böylece, beş kafeteryanın 10 yıllık toplam kira bedeli 7 milyon 890 bin lira olarak gerçekleşti.

BÜFELER DE İHALE EDİLDİ

Kafeteryaların önünde veya yakınında bulunan toplam 8 büfenin ihalesine de Hasan Arslan, tek başına katıldı. Buna göre 1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı büfeler 10 yıllık 135 bin, 7 numaralı büfe 128 bin ve 8 numaralı büfe ise 127 bin liradan kiralandı. İhaleleri alan Arslan, kiraladığı 3 numaralı büfenin gelirinin tamamını, şehit ailelerinin çocuklarına burs olarak vereceğini açıkladı. Arslan, bu büfenin gelirinin iki şehit ailesi çocuğunun burs ihtiyacını karşılayacağını belirtirken, “Merkezi İstanbul´da olan şirketimiz, hâlen 10 öğrenciye burs veriyor. Böylece bu büfemizin geliriyle birlikte burs vereceğimiz çocuklarımızın sayısı 12´ye yükselecek” dedi.

Kafeteryalar ve büfeleri kiralayan Tomurcuk A.Ş.´nin yönetim kurulu başkanı Hasan Arslan, ihaleyle ilgili olarak belediyeyle 15 gün içinde sözleşme yapıp 10 yıllık kiralama ücretini ödeyecek. Kafeteryalar ve büfeler ise kendisine yılbaşında teslim edilecek.

TOMURCUK´A BELEDİYENİN BORCU

Erdek´in temizlik işlerini yürüten Tomurcuk A.Ş.´ye Erdek Belediyesi´nin hâlen yaklaşık 12 milyon lira dolayında borcu bulunuyor. Bu borcun, 2012 ve 2013 yıllarında, AKP´li Belediye Başkanı Hüseyin Aysan döneminden kalan bölümünün 5 milyon lira dolayında olduğu bildirildi.

Önder BALIKÇI-Taygun ERTAN/YENİERDEKGAZETESİ

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.