foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ERDEK’TE ÇAY BAHÇESİ İHALESİ SONUÇLANDI

1705480712444
Paylaş
 

Yapımı “Tekağaç” firması tarafından sürdürülen Erdek´teki çay bahçelerinin(kafeterya) ve önlerindeki büfelerin kiralanma ihalesi Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı´nın başkanlığındaki encümen tarafından gerçekleştirildi. İhaleye, yalnızca, Erdek´teki temizlik işlerini yürütmekte olan Tomurcuk A.Ş.´nin yönetim kurulu başkanı Hasan Arslan katıldı.

Emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemi aldığı, açık teklif yöntemiyle 10 yılık süre için peşin ödemeli yapılan ihalede, Hasan Arslan, cumhuriyet alanındaki 1 ve 2 numaralı kafeteryaları yıllık 1 milyon 560 bin, daha büyük olup meydana bakan 3 numaralı kafeteryayı 1 milyon 950 bin, 4 numaralı kafeteryayı 1 milyon 800 bin ve 5 numaralı kafeteryayı 1 milyon 20 bin liraya aldı. Böylece, beş kafeteryanın 10 yıllık toplam kira bedeli 7 milyon 890 bin lira olarak gerçekleşti.

BÜFELER DE İHALE EDİLDİ

Kafeteryaların önünde veya yakınında bulunan toplam 8 büfenin ihalesine de Hasan Arslan, tek başına katıldı. Buna göre 1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı büfeler 10 yıllık 135 bin, 7 numaralı büfe 128 bin ve 8 numaralı büfe ise 127 bin liradan kiralandı. İhaleleri alan Arslan, kiraladığı 3 numaralı büfenin gelirinin tamamını, şehit ailelerinin çocuklarına burs olarak vereceğini açıkladı. Arslan, bu büfenin gelirinin iki şehit ailesi çocuğunun burs ihtiyacını karşılayacağını belirtirken, “Merkezi İstanbul´da olan şirketimiz, hâlen 10 öğrenciye burs veriyor. Böylece bu büfemizin geliriyle birlikte burs vereceğimiz çocuklarımızın sayısı 12´ye yükselecek” dedi.

Kafeteryalar ve büfeleri kiralayan Tomurcuk A.Ş.´nin yönetim kurulu başkanı Hasan Arslan, ihaleyle ilgili olarak belediyeyle 15 gün içinde sözleşme yapıp 10 yıllık kiralama ücretini ödeyecek. Kafeteryalar ve büfeler ise kendisine yılbaşında teslim edilecek.

TOMURCUK´A BELEDİYENİN BORCU

Erdek´in temizlik işlerini yürüten Tomurcuk A.Ş.´ye Erdek Belediyesi´nin hâlen yaklaşık 12 milyon lira dolayında borcu bulunuyor. Bu borcun, 2012 ve 2013 yıllarında, AKP´li Belediye Başkanı Hüseyin Aysan döneminden kalan bölümünün 5 milyon lira dolayında olduğu bildirildi.

Önder BALIKÇI-Taygun ERTAN/YENİERDEKGAZETESİ

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.